Bu haber 07 Haziran 2017 19:35:55 Tarihinde eklenmiştir. 2235 Defa Okundu.

4/B’li sözleşmeli personel olarak görev yapmakta iken, istifa edip başka bir yere kadrolu olarak atanan personele harcırah ödenir mi?

Sözleşmeli personel harcırah alma durumu

 

 

4/B’li Personel, sözleşmelerinde belirtilen görev yeri   dışında çalıştırılamaz. Bu nedenle naklen atanarak yer değiştirmesi söz konusu değildir.

 

Ayrıca istifa ederek kadrolu olarak atanmasının, naklen atama kapsamında değerlendirilmemesi, açıktan ilk defa atama olarak anlaşılması gerekmektedir.  

 

4/B’li sözleşmeli personele geçici görev yolluğu dışında harcırah ödenemez.

 

Bu nedenlerle, sürekli görev yolluğu ödenemeyeceği değerlendirilmektedir.Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap Toplam : 1 Yorum
  • Doğan DAPLAN
    Doğan DAPLAN , 19 Temmuz 2017 16:40:20
    araştırma hastahanesinde sözleşmeli olarak çalışırken herhangi bi atama durumunda orayı bırakıp devlet hastahanesinde kadrolu olarak işe başlayabilirmiyim?