Memur haberleri, Sağlık personeli ve Memur maaş hesaplama programı ile diğer sözleşmeli personelleri ilgilendiren site

Bu haber 28 Mayıs 2017 05:34:05 Tarihinde eklenmiştir.

Gerçek Dışı Beyanname Verenlere Uygulanacak Yaptırımlar Nelerdir?

Harcırah yalan beyanda bulunmanın cezası

-Hilafi hakikat beyanname verenler;

 

-Harcırah tutarını artıracak  şekilde-maddi hatalar hariç hilafı hakikat beyanname verenler hakkında, yetkili  heyet ve makamlarının kararı ile ve işlenen suçun mahiyet ve şekline göre kademe ilerlemesinin durdurulması veya memuriyetten çıkarma cezalarından herhangi biri verilir ve bu  gibilerin bu suretle aldıkları fazla harcırah, Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Kanununa göre ve bu kanuna tabi diğer  kurumlarca da genel hükümlere göre tahsil olunur.

 

 Suçlu hakkında idarece alınmış düzenleyici kararlar cezai takibata mani olmayıp bu gibiler hakkında ayrıca hukuku amme davası ikame ve kanuni takibat  icra olunur. Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.


Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap