Memur haberleri, Sağlık personeli ve Memur maaş hesaplama programı ile diğer sözleşmeli personelleri ilgilendiren site

Bu haber 06 Mart 2017 19:57:25 Tarihinde eklenmiştir.

SEÇİLİRSE AMERİKA'NIN İLK MÜSLÜMAN VALİSİ DOKTOR SAYED OLACAK

Amerika'nın Michigan eyaletinde vali adayı olan 32 yaşındaki doktor ve halk sağlığı aktivisti Abdulrahman Mohamed el-Sayed,seçilirse ülkenin ilk Müslüman valisi olacak.

 

 

A.B.D.'de Michigan eyaleti İslamofobinin yükseldiği eyaletlerden biri olarak bilinse de Müslüman doktor Abdulrahman Mohamed el-Sayed, vali olmak için adaylığını koydu.

Mısırlı göçmen bir ailenin çocuğu olarak 1985 yılında Gratiot County'de doğan Abdulrahman Mohamed el-Sayed, Detroit Belediye Başkanı Mike Duggan'ın yönetimi altında Sağlık ve Sıhhat Destek Dairesi Direktörlüğü görevine Eylül 2015'te getirildi.

 

Seçilmesi halinde eski ABD Başkanı Bill Clinton'ın 1978'de "ülkenin en genç valisi" olmasının ardından ikinci en genç vali özelliğinin yanı sıra "ilk Müslüman vali" unvanını elde edecek olan Sayed, , "Müslüman olsam da olmasam da Michigan eyaletine en iyi vali

olacağıma inandığım için aday oldum. İnancım benim için çok önemli çünkü birçok Amerikalı ve Michiganlı için de öyle." açıklamalarında bulundu.

 Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.


Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap