Memur Maaş Mutemeti güncel memur maaşları , emekli maaşı hesaplama - nöbet icap ücreti sorgulama konusunda bilgiler içerir. Sağlık personeli, öğretmen, 4B güncel maaş sorgu Memur Maaş Mutemeti ile Sağlık personeli ve Memur maaş hesaplama programı ile diğer sözleşmeli personellere hizmet vermekteyiz.

Bu haber 08 Mart 2017 11:52:23 Tarihinde eklenmiştir.

Sürekli Görev Yolluğu Hangi Unsurlardan Oluşur?

Aile Giderleri Hangi Unsurları İçerir?


Yurt içinde veya yurt dışında sürekli bir göreve naklen atananlara ödenir ve 

yol masrafı

gündelik

aile masrafı

yer değiştirme masrafından oluşur.

 

Aile Giderleri Hangi Unsurları İçerir?

Aile fertlerinden her biri için memur veya hizmetlilerin bu kanuna göre müstahak oldukları taşıt ücreti (yol gideri) ile gündeliklerden oluşur.

 

 Ancak, özel taşıt kiralanması suretiyle gidilmesi zorunlu hallerde memur veya hizmetli ile seyahat eden aile fertleri için ayrıca taşıt ücreti ödenmemektedir

 

Yer Değiştirme Gideri Niçin Verilir?

Memur veya hizmetliler ile bunların aile fertlerinin sürekli görevle yer değiştirmeleri nedeniyle taşıtmak zorunda kalacakları ev eşyalarının nakliye giderleri ile yeni görev yerinde yerleşme sırasında yapacakları diğer giderlere karşılık verilmektedir.

 

Yurtiçinde Yer değiştirme Gideri Nasıl Hesaplanır?

Memur veya hizmetlinin;

1- Kendisi için yurt içi gündeliğinin yirmi katı,

2- Harcıraha müstahak aile fertlerinin her biri için yurt içi gündeliğinin on katı (bu miktar yurtiçi gündeliğinin kırk katını geçemez),

3- Her kilometre veya deniz mili başına, yalnız kendisi için yurt içi gündeliğinin yüzde beşi,

olarak hesaplanır.

 

Harcıraha müstahak memur veya hizmetlinin eski görev yerinden yeni görev yerine atanan memur veya hizmetli eşine (c) bendi uyarınca hesaplanacak miktarın yarısı ödenmektedir. 

 

 

 

Yurtdışında Yer değiştirme Gideri

Nasıl Hesaplanır?

 

ØMemur veya hizmetlinin;

1-  Kendisi için yurt dışı gündeliğinin yirmi katı,

2- Harcıraha müstahak aile fertlerinin her biri için yurt dışı gündeliğinin sekiz katı  (bu miktar yurtdışı gündeliğinin 32 katını aşamaz),

3- Her kilometre veya deniz mili başına, yalnız kendisi için yurtdışı gündeliğinin binde yedisi,

 

olarak hesaplanır.

 

ØYabancı ülkelerden dönüşlerde, yer değiştirme gideri yukarıdaki (c) bendine göre verilecek kısmı, aynı şehirde ikamet eden her ikisi de memur veya hizmetli olan eşlerden yalnız birisi için hesaplanıp ödenir.

 

 

 

 

 

Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap