Memur Maaş Mutemeti güncel memur maaşları , emekli maaşı hesaplama - nöbet icap ücreti sorgulama konusunda bilgiler içerir. Sağlık personeli, öğretmen, 4B güncel maaş sorgu Memur Maaş Mutemeti ile Sağlık personeli ve Memur maaş hesaplama programı ile diğer sözleşmeli personellere hizmet vermekteyiz.

Bu haber 07 Şubat 2017 18:54:35 Tarihinde eklenmiştir.

PTT'ye 2 bin 500 yeni personel alımı yapılacak

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan PTT'ye 2 bin 500 yeni personel alınmasının planlandığını açıkladı


Bakan Ahmet Arslan, 2017 yılı içerisinde PTT'ye 2 bin 500 personel alacaklarını belirterek, "Önümüzdeki hafta 500 kişinin alım sürecini başlatıyoruz" ifadelerini kullandı.

 

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunda (BTK) düzenlenen programda konuşan Ulaştırma, Denizcilik ve haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, programın ardından basın mensuplarının sorularını cevapladı. Bakan Arslan, bir gazetecinin "2017’de PTT’ye ne kadar personel alınacak? PTT’deki taşeron personelin durumu hakkında bilgi verebilir misiniz?" sorusu üzerine, "PTT tabii bir çınar kuruluşumuz, buna uygun olarak da günümüz teknolojisini en iyi kullanan, en hızlı büyüyen ve hizmet eden bir kuruluşumuz.

 

Bu çerçevede de 2017 yılı içerisinde 2 bin 500 personel alacağız ve önümüzdeki hafta büro, gişe ve dağıtıcı memurlar olmak üzere İstanbul’da 500 kişinin alım sürecini başlatıyoruz, başvuruları alacağız, yıl içerisinde de 2 bin 500’e tamamlayacağız bu kadroyu ki güçlenen PTT’nin daha da büyüyebilmesi ve güçlenebilmesi adına kadromuzu arttırmış olacağız. PTT’deki taşeron elemanları dahil olmak üzere ülkemizdeki bütün taşeron elemanların kamuda istihdamıyla ilgili bir açıklamamız vardı. Hükümet olarak bu çalışmaları son aşamaya getirdik, Maliye Bakanlığımız nihai ayrıntılarını çalışıyor, inşallah bu ayrıntılar bittikten sonra da hükümet olarak bunu açıklayıp gereğini yapacağız" şeklinde konuştu.


Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap Toplam : 4 Yorum
 • rumuz
  rumuz , 03 Aralık 2015 11:21:20
  Disk\'e bağlı Sosyal-iş sendikasına üyeyim.Brüt 49.71 sendika aidatı kesiliyor3 yıllık .Sözleşme Dönemi bu yıl bitiyor.Bu sendika aidatını sözleşme görüşlerinde nasıl düşürebiliriz.Arkadaşlarım sendikadan memnun değil.Sözleşmeden önce Türk-iş sendikasına geçsek kaybımız olur mu?Kaç üyenin geçmesi gerekiyor.
 • Uzman Mutemet
  Uzman Mutemet , 01 Haziran 2015 23:12:41
  4/b ve 4/c maaşların hesapması aynıdır.bu linkten örneklere bakabilirsiniz.brüt üvretin binde beşi alınır
 • çetin
  çetin , 01 Haziran 2015 17:17:52
  4-B Sendika Aidatı nasıl hesaplanır.
 • sebahat sarıca
  sebahat sarıca , 14 Nisan 2015 13:40:14
  ben ayın 14.04.2015 tarihinde sendikaya üye oldum ayın 15 ndeki maşından 60 tlden yararlanmam için ne yapmalıyım