Memur Maaş Mutemeti güncel memur maaşları , emekli maaşı hesaplama - nöbet icap ücreti sorgulama konusunda bilgiler içerir. Sağlık personeli, öğretmen, 4B güncel maaş sorgu Memur Maaş Mutemeti ile Sağlık personeli ve Memur maaş hesaplama programı ile diğer sözleşmeli personellere hizmet vermekteyiz.

Bu haber 01 Şubat 2017 19:53:05 Tarihinde eklenmiştir.

EBE VE HEMŞİRELERE NORMAL DOĞUMUN ÖNEM VE FARKINDALIĞININ ANLATILDIĞI EĞİTİM VERİLDİ

Sakarya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Eğitim Birimi tarafından kamu hastanelerinde görev yapmakta olan ebe ve hemşirelere normal doğumun önem ve farkındalığını arttırıcı eğitim verildi.

 

 

Genel Sekreterliğe bağlı 13 hastaneden 70 ebe ve klinik sorumluları katıldığı eğitim Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi (SAÜEAH) Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. A.Serhan Cevrioğlu ve Yrd. Doç. Dr. Hilal Uslu Yuvacı tarafından SAÜEAH Merkez

Kampüsü Konferans Salonunda gerçekleşti.

 

Anne adaylarının doğum öncesi eğitiminin önemine vurgu yapılan eğitimde doğum eylemini yönetirken doğru bilinen yanlışlar, doğum eylemi ile baş etme yöntemleri ve gebe eğitim sınıfları konularında bilgiler verildi. Eğitimde, doğum için hastane ortamlarının hasta

memnuniyetini arttırıcı konforda düzenlenmesi gerektiği belirtilirken, anne adayının kendisini evindeki rahatlıkta hissetmesinin anne adayının psikolojisini rahatlatacak doğal koşullarda olmasının önemi ifade edildi.


Hollanda örneği ile sunumun yapan Prof. Dr. A.Serhan Cevrioğlu, evde doğumun tercih edilmesinin nedenlerini ve Avrupa ülkelerindeki uygulama biçimleriyle ilgili bilgilendirmelerde bulundu.

 


Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap