Memur Maaş Mutemeti güncel memur maaşları , emekli maaşı hesaplama - nöbet icap ücreti sorgulama konusunda bilgiler içerir. Sağlık personeli, öğretmen, 4B güncel maaş sorgu Memur Maaş Mutemeti ile Sağlık personeli ve Memur maaş hesaplama programı ile diğer sözleşmeli personellere hizmet vermekteyiz.

Bu haber 27 Şubat 2017 11:53:00 Tarihinde eklenmiştir.

Yurtiçi Konaklama Gideri Nasıl Hesaplanır ?

Harcırah konaklama ve otel masrafları

-Harcırah Kanununa göre gündelik ödenenlerden yatacak yer temini için ödedikleri ücretleri belgelendirenlere, belge bedelini aşmamak üzere, gündeliklerinin tamamına kadar olan kısmı ayrıca ödenecektir.

 

- (2015 Yılı Bütçe Kanunu ile 1.5 katı olarak tespit edilmiştir. )

 

-Denetim elemanları hariç, konaklama gideri her defasında sadece ilk on gün ile sınırlı olacaktır.

 

 

 Örnek:

Gündeliği 32 TL olan bir memur, 15 günlük bir görevlendirme nedeniyle 300 TL’lik bir otel faturası getirirse (Otel 20 TL) bu kişiye yatacak yer gideri için ödenecek ücret:

 

10 gün x 20 = 200 TL

600 TL’lik bir otel faturası getirirse bu kişiye yatacak yer gideri için ödenecek ücret:

10 gün x 48,00 (32,00x1,5) = 480 TL


Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap