Memur Maaş Mutemeti güncel memur maaşları , emekli maaşı hesaplama - nöbet icap ücreti sorgulama konusunda bilgiler içerir. Sağlık personeli, öğretmen, 4B güncel maaş sorgu Memur Maaş Mutemeti ile Sağlık personeli ve Memur maaş hesaplama programı ile diğer sözleşmeli personellere hizmet vermekteyiz.

Bu haber 23 Ocak 2017 11:48:59 Tarihinde eklenmiştir.

ZORA DÜŞEN BES'E 3 AY ARA VEREBİLECEK

Mali olarak zor durumda olan çalışanlar BES'e 3 ay ara verebilecekler.

 

 

Mali olarak ödeme zorluğu çeken çalışanlara BES'e 3 ay ara verme hakkı veriliyor.Sistemden ayrılanlar 3, 6 ve 10’uncu yıllarda elde edeceği hakediş süresini kaybedeceği için ayrılma yerine ara verenler hakediş süresini de muhafaza kaybetmemiş oluyor.

Ara verme talebinin işveren veya emeklilik şirketinden hangisi tarafından karşılanacağı hususu, işveren ile emeklilik şirketi arasında kurulacak emeklilik sözleşmesinde karar verilecek.

Sisteme ara verme talebi çalışan tarafından elden teslim, posta yoluyla veya güvenli elektronik iletişim araçlarıyla iletilebilecek.

 

ÇALIŞANLAR GÜN SAYISINA BAKILMAKSIZIN SİSTEME DAHİL EDİLECEK

 

Bir gün çalışıp işten ayrılan ve bu sebeple işlemi tamamlandığında çoktan işten ayrılmış olan çalışanlar da sisteme dahil edilecek.Çalışanlar gün sayısına bakılmaksızın sisteme dahil edilecek. Yeni işe giren kişi yeni işvereni tarafından (işveren otomatik katılım sistemi kapsamında ise) yeniden sisteme dahil edilecek. 

 

Çalışan  yeni işvereni otomatik katılım sistemi kapsamında ise, çalışan yeni işyerinde sunulan emeklilik planına geçiş yapacak. Yeni işvereni otomatik katılım sistemi kapsamında değilse, işveren kapsama alınana kadar geçen sürede çalışan dilerse işyeri değişikliğini izleyen ay sonuna kadar hesabının bulunduğu emeklilik şirketine bildirim yaparak eski planına göre dışarıdan katkı payını ödemeye devam edebilecek.

 

BES'TEN AYRILANLARA  BİN LİRALIK KATKI YOK

 

BES'ten ayrılıp sonrasında tekrar sisteme dahil olan çalışana 1.000 TL’lik başlangıç devlet katkısı verilmeyecek.

 


Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap