Memur Maaş Mutemeti güncel memur maaşları , emekli maaşı hesaplama - nöbet icap ücreti sorgulama konusunda bilgiler içerir. Sağlık personeli, öğretmen, 4B güncel maaş sorgu Memur Maaş Mutemeti ile Sağlık personeli ve Memur maaş hesaplama programı ile diğer sözleşmeli personellere hizmet vermekteyiz.

Bu haber 23 Şubat 2017 06:53:50 Tarihinde eklenmiştir.

Memur ve Hizmetli Olmayanların Harcırahı Nasıl Hesaplanır?

Hizmetlilerin Harcırahı Nasıl Hesaplanır?

Bilgi seviyeleri ve faaliyet sahaları ile mahalli şartlar dikkate    alınarak    4    üncü    dereceye    kadar    olan memurlardan  herhangi  birine  verilen  yol  masrafı  ve gündeliğe kıyasen ilgili kurumca takdir olunur.

 

 Ancak, ilgili Bakanlığın teklifi ve Maliye Bakanlığının olumlu   görüşü   üzerine,   bu   gibi   kimselerden   icab edenlere 4 üncü dereceden daha yüksek memurlara ödenebilecek yol masrafı ve gündelik verilebilir.

 

Sözleşmeli    olarak    çalıştırılıp    da    sözleşmelerinde verilecek harcırah belirtilmiş olan kimseler hakkında bu madde hükmü uygulanmaz.

 

Hizmetlilerin Harcırahı Nasıl Hesaplanır?

-Hizmetlilerin harcırahı, aldıkları aylık ücret veya ödeneklerine;

-Gündelik ile çalışanların harcırahı da gündeliklerinin 30 katına en yakın memur aylık tutarı üzerinden hesaplanır.

-Ancak (ödenek mukabili çalışanlar hariç) hizmetlilerin harcırahları 4 üncü derecedeki memurlara verilen miktarı geçemez.


Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap