Memur Maaş Mutemeti güncel memur maaşları , emekli maaşı hesaplama - nöbet icap ücreti sorgulama konusunda bilgiler içerir. Sağlık personeli, öğretmen, 4B güncel maaş sorgu Memur Maaş Mutemeti ile Sağlık personeli ve Memur maaş hesaplama programı ile diğer sözleşmeli personellere hizmet vermekteyiz.

Bu haber 25 Ocak 2017 06:59:48 Tarihinde eklenmiştir.

Harcırah Hesabında Esas Tutulacak Yol nedir?

Harcırah Hesabında Esas Tutulacak Aylık Nedir?

Harcırah, bu Kanunda aksine hüküm bulunmadıkça, gidip gelmeye en uygun ve kullanılması mutat olan yol ve taşıtlar üzerinden verilir.

 

Mutat: Alışılmış, alışılan

Mutat yol: İki yer arasında, çoğunluk tarafından kullanılan, gidip gelmeye elverişli kara ve denizyoludur.

Mutat taşıt: İki yer arasında düzenli olarak işleyen, hareket ve varış zamanları belirli bir tarifeye bağlı olan taşıttır.  

 

Takip edilmesi gereken yolun dışında bir yoldan veya kullanılması gereken taşıttan başka bir araçla yolculuk yapılmasının işin gereğine göre zorunlu olması halinde, bu yol ve taşıta ilişkin giderlerin kabulü merkezde harcama yetkilisinin,

Taşrada memur veya hizmetlinin mensup olduğu kurumun harcama yetkilisinin veya mahallin en büyük askeri ve mülki amirinin önceden verilmiş yazılı bir emrine bağlıdır. 

 

 

Harcırah Hesabında Esas Tutulacak Aylık Nedir?

6245 sayılı Kanunun 7 nci maddesine göre;

Harcırahın verilmesinde memurun fiilen almakta olduğu aylık (kurumların 1-4 üncü derecelerdeki kadrolarında bulunanlardan kazanılmış hak aylık dereceleri daha düşük olanların işgal etmekte oldukları kadro) derecesi esas alınır.

Terfi suretiyle atananların harcırahı, terfi ettikleri aylık derecesi üzerinden ödenir

 

Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap