Memur Maaş Mutemeti güncel memur maaşları , emekli maaşı hesaplama - nöbet icap ücreti sorgulama konusunda bilgiler içerir. Sağlık personeli, öğretmen, 4B güncel maaş sorgu Memur Maaş Mutemeti ile Sağlık personeli ve Memur maaş hesaplama programı ile diğer sözleşmeli personellere hizmet vermekteyiz.

Bu haber 14 Ocak 2017 09:12:52 Tarihinde eklenmiştir.

İNGİLİZ BİLİM İNSANLARI GEN DEĞİŞTİRME İZNİNİ ALDI

İngiliz Bilim insanları,insan embriyosunda ki genleri değiştirerek yapılacak olan araştırmalar için gerekli olan izni aldı.

 

 

Genler üzerinde araştırma yapmak için alınan bu izin sayesinde düşük yapmaya sebep olan nedenler araştırılacak.

 

İngiltere'deki İnsan Üreme ve Embriyoloji Kurumu (HFEA) Francis Crick Enstitüsü'nden Dr Kathy Niakan'ın başvurusunu kabul ederek İngiltere'de ilk defa insan embriyoları üzerinde genlerin değiştirilebilmesine onay verdi.Verilen onay da araştırmada kullanılan

 

embriyoların hiçbir şekilde kadınlara aşılanmama şartı var.

 

Araştırmada kullanılacak olan embriyolar tüp bebek tedavisi gören çiftlerin bağışladıkları embriyolar olabilecek. Araştırma için kullanılan embriyolar iki hafta içinde yok edilecek.

 

Yapılacak olan araştırma, döllenmeden sonra 7 günü mercek altına alma fırsatı veriyor.Araştırmanın tüp bebek tedavisi gelişiminde de faydalı olması amaçlanıyor.

 

Bazı bilim insanları ise, bebeklerde gen değişiminin ileri yaşlarında beklenilmedik sonuçlar doğurabileceği ve hatta tasarım bebekler yapma olasılığı endişesi duyuyor.

 


Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap