Memur Maaş Mutemeti güncel memur maaşları , emekli maaşı hesaplama - nöbet icap ücreti sorgulama konusunda bilgiler içerir. Sağlık personeli, öğretmen, 4B güncel maaş sorgu Memur Maaş Mutemeti ile Sağlık personeli ve Memur maaş hesaplama programı ile diğer sözleşmeli personellere hizmet vermekteyiz.

Bu haber 06 Ocak 2017 03:50:32 Tarihinde eklenmiştir.

KAN TESTİ İLE SAĞLIKLI KİŞİLERİN KALP KRİZİ GEÇİRME RİSKİ BELİRLENEBİLECEK

Basit bir kan testi ile sağlıklı kişilerin kalp krizi geçirme riski belirlenebiliyor.

 

 

Kalp kası hasar görünce ortaya çıkan troponin proteinini ölçen testle, sağlıklı kişilerin kalp krizi geçirme riski belirlenebiliyor.

 

Birleşik Krallık’taki Edinburgh ve Glasgow üniversitelerinden uzmanlar, kalp krizi geçirdiğinden şüphelenilen kişilere uygulanan troponin testini, kolesterol seviyesi yüksek fakat kalp hastalığı geçmişi bulunmayan sağlıklı 3 bin 300 erkeğe uyguladı.

 

Kalp kasının hasar görmesiyle ortaya çıkan troponin proteinini ölçen testte, sonuçları yüksek çıkan bireylerin gelecek 15 yılda kalp krizi geçirme yada kalp hastalıklarından ölme ihtimallerinin yüksek olduğu tespit edildi.

 

Araştırmalar neticesinde risk altında olduğu belirlenen bireylere, yüksek kolesterol düzeylerini düşürmek için kullanılan statinler verilerek kanlarındaki troponin seviyesinin düşürülebildiği saptandı.

 

KALP HASTALARINDA EN ETKİLİ YOL İLK ETAPTA HASTALIK RİSKİNİN ORTADAN KALKMASI

 

Araştırma ekibinden Prof. Nicholas Mills, kalp hastalıklarının tedavisinde en etkin yolun ilk etapta hastalık riskinin ortadan kaldırılması olduğunu belirterek,“Troponin testi, doktorlara gizli kalp hastalığı riski taşıyan fakat görünürde sağlıklı olan bireylerin tespit ve

önleyici tedavisinde yardımcı olacağından önem teşkil ediyor” dedi.

 

Ekipten Prof. David Newby da, troponinin kalp sağlığı barometresi gibi görev yaptığını belirterek, “Yükselmesi kötü çünkü hastalık riski artıyor. Düşmesi ise kalp sağlığı açısından oldukça olumlu” açıklamalarında bulundu.

 


Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap