Memur Maaş Mutemeti güncel memur maaşları , emekli maaşı hesaplama - nöbet icap ücreti sorgulama konusunda bilgiler içerir. Sağlık personeli, öğretmen, 4B güncel maaş sorgu Memur Maaş Mutemeti ile Sağlık personeli ve Memur maaş hesaplama programı ile diğer sözleşmeli personellere hizmet vermekteyiz.

Bu haber 04 Ocak 2017 03:09:26 Tarihinde eklenmiştir.

YENİ GELİŞTİRİLEN CİHAZ TEK BİR SOLUK ÖRNEĞİ İLE 17 FARKLI HASTALIĞI BELİRLEYEBİLİYOR

Technion-Israel Teknoloji Enstitüsü’nden Hossam Haick liderliğinde bir araştırma ekibi tarafından geliştirilen cihaz ile hastalardan alınan tek bir nefes örneği ile 17 farklı hastalıktan birine sahip olup olmadıkları belirlenebilecek.

 

 

Daha öncede hastalık tanılama amacıyla nefesten yararlanma yöntemi kullanılmıştı fakat tek bir örnekten çok sayıda farklı hastalığın varlığını kontrol edebilen bir araç daha önce üretilmemişti.

 

Cihazı geliştiren ekip, çalışmalarını özetleyen makaleyi ACS Nano dergisinde yayımladı. Geliştirilen cihazla ilgili"Bu yöntem işe yarıyor, çünkü bir insan nefes verirken çok sayıda farklı “uçucu organik bileşen” salıyor. Çoğunlukla azot, karbon dioksit ve oksijen olsa da,

bunların yanı sıra 100’den fazla uçucu kimyasal bileşen daha solukta bulunabiliyor.

 

Bu bileşenlerin belirli tipte ve miktarda olmaları, kişinin sağlık durumu ile yakından ilişkili. Dolayısıyla soluktaki bileşenlerin incelenmesi, çeşitli hastalıkların varolup olmadığının belirlenmesini sağlayabiliyor; en azından doktorun döz konusu hastalığın başka belirtileri var

mı diye kontrol etmesini önerebiliyor."

 

CİHAZIN DOĞRULUK DERECESİ ÇOK KİŞİ ÜZERİNDE SINANDI

Hastada yapılan taramalar neticesinde çıkan tablo, cihazın belleğindeki “hastalık izleri“nden bir ya da birkaç tanesine uyarsa, hastalık saptanmış oluyor.

Sağlıklı ve çeşitli hastalıklara sahip çok sayıda kişi üzerinde bu solunum testini uygulayan ekip üyeleri, ürettikleri cihazın doğruluk derecesini çok sayıda kişi ile sınadı.

Cihazın başarı ile saptayabildiği 17 hastalık ise;

 

1-Prostat kanseri

2-Akciğer kanseri

3-Mesane kanseri

4-Baş ve boyun kanseri

5-Yumurtalık kanseri

6-Karaciğer kanseri

7-Huzursuz bağırsak sendromu

8-İdiyopatik Parkinson

9-Preklamsi

10-Ülserli kolit

11-Atipik Parkinsonizm

12-Pulmoner arteriyel hipertansiyon

13-Crohn hastalığı

14-Mide kanseri

15-Kalın bağırsak kanseri

16-MS

17-Kronik karaciğer rahatsızlığı


Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap