Memur Maaş Mutemeti güncel memur maaşları , emekli maaşı hesaplama - nöbet icap ücreti sorgulama konusunda bilgiler içerir. Sağlık personeli, öğretmen, 4B güncel maaş sorgu Memur Maaş Mutemeti ile Sağlık personeli ve Memur maaş hesaplama programı ile diğer sözleşmeli personellere hizmet vermekteyiz.

Bu haber 21 Aralık 2016 19:27:48 Tarihinde eklenmiştir.

HEKİM ADAYLARI SERAMİKLE SABRI ÖĞRENİYOR EL BECERİLERİNİ GELİŞTİRİYORLAR

İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde bu yıl 2.sınıf öğrencilerinin seçmeli ders kapsamında aldıkları seramik eğitimi sayesinde öğrenciler hem sabretmeyi öğreniyorlar,hem de el becerilerini geliştiriyorlar.

 

İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde bu yıl 2.sınıf öğrencilerinin seçmeli ders kapsamında aldıkları "Tıpta Seramikle 3 Boyutlu Düşleme" seçmeli dersinde amaçlarının öğrencileri sosyal hayata hazırlamak olduğunu belirten Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Durmuş:"Amacımız öğrencileri sadece tıp müfredatı içerisinde boğmamak, sosyal hayata da aynı zamanda hazırlamak. Seramik dersi, öğrencilerimizin daha eğitimlerini alırken sabırlarını arttırma ve el becerilerini geliştirmelerine yönelik bir eğitim" dedi.

 

AMAÇ,ÖĞRENCİLERİ SOSYAL HAYATA HAZIRLAMAK

 

Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Seramik Bölümü ortaklığında hazırlanan "Tıpta Seramikle 3 Boyutlu Düşleme" dersine 2. sınıfta öğrenim gören 97 öğrenci katılıyor. Beyaz önlüklerini haftanın bir günü amfilerinde bırakan hekim adayları, birer sanatçı gibi seramik atölyesine girerek çamur, kalıp, boyalarla zihinlerindeki ürünleri hayata geçiriyor"dedi.

 

Türkiye'de örneği çok nadir görülebilecek bir uygulama yaptıklarını belirten İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mahmut Durmuş, "Buradaki amacımız öğrencileri sadece tıp müfredatı içerisinde boğmamak, sosyal hayata da aynı zamanda hazırlamak. Seramik dersi, öğrencilerimizin daha eğitimlerini alırken hekimlik meslekleri sırasında kavramaları beklenen sabırlarını arttırma ve el becerilerini geliştirmelerine yönelik bir eğitim." dedi.

 

ÖĞRENCİLER SERAMİKLE NEGATİF ENERJİYİ ATIYORLAR

 

Seramik dersinin özellikle cerrahi alanda parmak uçlarındaki dokunuşları ve beyinsel koordinasyonu sağlama ve psiko-motor güçlerinin gelişiminde büyük katkılar sağlayacağına inandıklarını belirten İnönü Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Seramik Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Serdar Mutlu," 97 öğrencimiz hafta içi bir gün bu dersi görüyorlar. İki grup şeklinde atölyelerimiz bölündü. Arkadaşların araştırma ve anlama becerileri yüksek olduğu için neredeyse bizim öğrencilerimizden daha iyi ve kısa sürede bu işi çözebildiler."dedi

 

Deniz Öznur da müfredatlarında bu dersi gördüklerinde çok şaşırdıklarını belirterek, "Şu zamana kadar geçen sürede bu dersten memnunuz. Tıpta sınav stresi, konuların ağır olmasına karşın buraya gelip çamurla uğraşmamız üzerimizdeki negatif enerjiyi atmamızı sağlıyor. İnce detay işlerle uğraşma konusunda el becerilerimiz gelişmiş oluyor bu sayede" dedi.

 

 


Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap