Memur Maaş Mutemeti güncel memur maaşları , emekli maaşı hesaplama - nöbet icap ücreti sorgulama konusunda bilgiler içerir. Sağlık personeli, öğretmen, 4B güncel maaş sorgu Memur Maaş Mutemeti ile Sağlık personeli ve Memur maaş hesaplama programı ile diğer sözleşmeli personellere hizmet vermekteyiz.

Bu haber 02 Aralık 2016 19:11:34 Tarihinde eklenmiştir.

OTİZMİN NEDENLERİ ARAŞTIRILIYOR

Amerika da otizmle ilgili araştırmalar yapılarak otizmin nedenleri araştırılıyor.

 

 

Amerika da bilim insanları oğulları otizmli doğan ancak kızları sağlıklı olan  yüzlerce aileyi inceledi.Yapılan araştırmalarda otizm cinsiyet üzerinden de irdeleniyor.

 

OTİZM KIZLARA ORANLA ERKEKLERDE 4 KAT DAHA FAZLA GÖRÜLÜYOR

 

Otizm hastalığı erkeklerde kızlara oranla 4 kat fazla görülüyor.Araştırmaya katılan ve erkek kardeşine 3 yaşında iken otizm teşhisi konulan 15 yaşındaki Evee Bak, “Umarım bu araştırmanın sonucu olarak kardeşime terapi bazında yardım bulunabilir ya da hayatında başarı elde etmesi bir şekilde daha kolaylaştırılabilir.”dedi.

 

Araştırmacılar otizm hastası kızların hastalıklarını örtbas etmede daha başarılı olduklarını belirtiyorlar. Bilim insanları yaptıkları araştırmalarda neden bazı kız çocuklarının  erkek kardeşleriyle aynı genetik kodu taşımasına rağmen otizmli doğmadıklarını araştırıyor.

 

Genetik olarak kızların bu hastalıktan korunuyor olabileceğinin altını çizen araştırmacılar, vücutlarındaki protein yapı taşlarının ya da biyolojik farklılıkların bu durumda etkin rol oynayabileceğini belirtiyorlar.

 

Otizmin nedenini hala tam olarak bilinmediğini ancak araştırmalar sonuç verirse otizmin tarihe karışabileceği belirtiliyor.

 


Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap