Bu haber 26 Kasım 2016 13:34:31 Tarihinde eklenmiştir.

BİREYSEL EMEKLİLİK SİSTEMİ KESİNİTİSİNİ KAMU ÇALIŞANINDAN KESMEYEN KURUMLARA CEZA GELECEK

Bireysel emeklilik sistemi emeklilik şirketleriyle Merkez ve Taşra adına yetkili yöneticiler tarafından anlaşma yapılacak.

Bireysel emeklilik sistemi emeklilik şirketlerine para aktarımı kurumlar (mutemetler) tarafından gerçekleştirilecek.Zamanında aktarım yapmayan kurum maaş mutemet yükümlülüklerini yerine getirmediği için SGK cezaya tabi tutulacak.Yine zamanında BES aktarım yapmayan kurum (mutemet) kamu çalışanın parasal kaybını kurum (mutemet) ödeyecektir.

 

Bireysel emeklilik sistemi emeklilik şirketleriyle Merkez ve Taşra adına yetkili yöneticiler tarafından anlaşma yapılacak.

 

Bireysel emeklilik sistemi 26 Kasım 2016 Resmi Gazetede yayınlanmıştır,İşte o genelge aşağıya çıkarılmıştır

 

 

BİREYSEL EMEKLİLİK KESİNTİNİZ NE KADAR OLACAK ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN 

 Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap