Memur Maaş Mutemeti güncel memur maaşları , emekli maaşı hesaplama - nöbet icap ücreti sorgulama konusunda bilgiler içerir. Sağlık personeli, öğretmen, 4B güncel maaş sorgu Memur Maaş Mutemeti ile Sağlık personeli ve Memur maaş hesaplama programı ile diğer sözleşmeli personellere hizmet vermekteyiz.

Bu haber 26 Kasım 2016 18:35:55 Tarihinde eklenmiştir.

PREMATÜRE OLARAK DOĞDUĞU HASTANEYE ÇOCUK DOKTORU OLARAK DÖNDÜ

28 yıl önce Adana'da prematüre olarak doğan İlksen Demir,doğduğu hastaneye çocuk doktoru olarak döndü.

 

 

Adana'da Sultan ve Yücel çiftinin Balcalı Hastanesi'nde ilk bebekleri olarak dünyaya geldi. Prematüre bebek olan doğan Demir,32 haftalık ve 1 kilo 800 gram olarak dünyaya geldi.Bebek prematüre olduğu için aylarca hastanede kaldı.Bu süre içinde aile bebeklerinden hiç umutlarını kesmedi.Kendisi de tedavilere cevap vererek yaşıtları gibi sağlıklı biri oldu.

 

"PREMATÜRE OLARAK YATTIĞIM YERE DOKTOR OLARAK GELDİĞİM İÇİN MUTLUYUM"

 

Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni kazanan Demir, 2013 yılında mezun olduktan sonra Şanlıurfa'da iki yıl aile sağlığı merkezinde doktor olarak çalıştı. Tıpta uzmanlık sınavını kazanıp çocuk doktorluğu alanında kendini geliştirmeye başlayan Demir'in tayini prematüre bebek olarak dünyaya geldiği Balcalı Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü'ne çıktı.Burada kendisi gibi prematüre olarak dünyaya gelen bebeklere şifa dağıtmaktan dolayı oldukça mutlu olan Demir, "Ben de buranın prematüresiyim. 28 yıl önce 32 haftalıkken bin 800 gram olarak bir prematüre olarak doğdum ve burada doktor olarak çalışıyorum. Bu açıdan benim için daha önemli. Burada prematürelerle ilgilenirken onların da ileride iyi yerlere geleceğini bilerek sağlık hizmeti veriyorum. Bu da benim için ayrı bir gurur kaynağı." 

 

Prematüre bebeklerin çok dirençli ve güçlü olduklarını belirten Dr. Demir, "Ailem hep anlatıyor, 'şu kadardın, küçücüktün, parmağın tığ kadardı' diye şeyler söylüyorlar ama hiçbir zaman umutlarını kaybetmemişler ve o zamanki sağlık şartları daha farklıymış. Şimdiki gibi imkanları da yokmuş ama o döneme göre çok iyi bakmışlar. Ben burada erken doğdum ve şimdi de prematürelerle ilgileniyorum, onların o dönemde yaşadıkları problemleri yine aynı şekilde yaşayan biri olarak daha farklı bakıyorum olaya. Onların çok dirençli ve güçlü olduklarını biliyorum. Bana nasıl baktılarsa onlara da öyle bakacağım. O dönemde prematüre olarak yattığım yere doktor olarak geldiğim için mutluyum, prematüreler daha güçlü ve savaşçı oluyorlar ben de çalıştım ve bugünlere geldim" dedi.


Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap