Memur Maaş Mutemeti güncel memur maaşları , emekli maaşı hesaplama - nöbet icap ücreti sorgulama konusunda bilgiler içerir. Sağlık personeli, öğretmen, 4B güncel maaş sorgu Memur Maaş Mutemeti ile Sağlık personeli ve Memur maaş hesaplama programı ile diğer sözleşmeli personellere hizmet vermekteyiz.

Bu haber 22 Kasım 2016 19:41:03 Tarihinde eklenmiştir.

HASTANIN KARNINDA SARGI BEZİ UNUTAN DOKTORA SORUŞTURMA

İzmir de yaşanan olayda 22 yaşında ki Harika Kanık'a sezaryenli doğum yaptıran doktorun Op.Dr.Ümit Çabuş olduğu ve hakkında Sağlık Bakanlığı soruşturma açıldığı belirtildi.

 

 

Olay şöyle olmuştu; İzmir de özel bir hastanede 22 yaşında ki H.K'a doğum yaptıran Op.Dr.Ü.Ç tarafından yaptırılan sezaryenli doğum sonrasında artan ağrıları ve halsizliği nedeniyle doktora gitmiş ancak ağrılarının sezaryen kaynaklı olduğu belirtilerek ağrı kesici verilerek evine gönderilmişti.Geçmeyen ağrıların nedeninin rahimde bulunan 10x5x5 santimetre ebatlarında yabancı cismin (sargı bezinin)olduğunun anlaşılması üzerine farklı uzman doktorların da ameliyata dahil edildiği ve yapılan operasyonla Harika Kanık'ın rahminin tamamı ve idrar kesesinin bir bölümü alındı. Yoğun bakım ünitesinde tutulan H.K, vücuduna yayılan iltihabın hayati organlarda yarattığı tahribat nedeniyle 23 Ekim'de hayatını kaybetmişti.

 

SORUŞTURMANIN TAMAMLANMASI BEKLENİYOR

 

Söyleyecek bir şey bulamadıklarını belirten hastane yetkilileri "Söyleyecek bir şey bulamıyoruz. Eğer, bir hata varsa o ameliyata giren doktor ve ekibin tamamının hatası vardır. Bu tamamı ile bir ekip işi. Ameliyat sırasında hastaya uygulanan tampon sayısı takip edilmeli. Olmaması gereken bir olay. Otopsi sonuçlarını ve soruşturmanın tamamlanmasını bekleyeceğiz" dedi.

 

Çalıştığı hastaneden istifa eden Operatör Doktor Ü.Ç üzgün olduğunu belirterek, "Yargıya intikal etmiş bir olayla ilgili konuşmam ve yorum yapmam aileye buradan bir şey söylemem uygun değil, üzgünüm" dedi.

İl Sağlık Müdürü Ayhan İzzettinoğlu konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada "Biz tüm dosyaları mahkemeye göndereceğiz. Bundan sonra hazırlanan otopsi raporu ve bilirkişinin hazırlayacağı rapora göre hareket edilecek. Yargıya intikal etmiş bir konu. Bu olayının devamı ile ilgili açıklamayı bakanlığımız yapar" açıklamaları yapıldı.

 

TAKSİRLE ADAM ÖLDÜRME

H.K.'ın eşi yıkılmış bir urumda olduğunu belirten ailenin avukatı Nilüfer Balcı, "Öncelikle buradaki suç, kesinlikle görevi ihmal değil, bu işin adı taksirle adam öldürmedir. Davanın bu suçlamayla açılması için savcılığa başvurduk" dedi.


Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap