Memur Maaş Mutemeti güncel memur maaşları , emekli maaşı hesaplama - nöbet icap ücreti sorgulama konusunda bilgiler içerir. Sağlık personeli, öğretmen, 4B güncel maaş sorgu Memur Maaş Mutemeti ile Sağlık personeli ve Memur maaş hesaplama programı ile diğer sözleşmeli personellere hizmet vermekteyiz.

Bu haber 24 Kasım 2016 03:18:03 Tarihinde eklenmiştir.

Sağlık Ağızdan Başlar

Koruyucu diş tedavilerinin yanı sıra özel şartlar ve yardımcı sağlık personeli gerektiren protez, ortodonti, ağız-diş-çene hastalıkları ile ilgili cerrahi uygulamaları ikinci ve üçüncü basamak sağlık kurumlarında yapılmaktadır.


Bakanlığımıza bağlı ağız ve diş sağlığı hastaneleri, ağız ve diş sağlığı merkezleri ve devlet hastaneleri bünyesinde yer alan ağız ve diş sağlığı polikliniklerinde ikinci basamak ağız diş sağlığı hizmetleri sunulmaktadır.

 

2003 yılında başlatılan Sağlıkta Dönüşüm Programı ile yürütülen çalışmalar sonucunda ağız ve diş sağlığı hizmetlerinin yaygınlaştırılması ile Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi (ADSH) sayımız 2002 yılında 1 iken, 2016 yılında 16’ya, Ağız Diş Sağlığı Merkezi sayısı da (ADSM) 14 iken tüm illerimizde en az bir adet olmak üzere 133 ‘e ulaşmıştır.

 

Bununla birlikte Bakanlığımızca yürütülen ağız diş sağlığı hizmetleri hizmetlerinin daha etkin ve verimli bir şekilde sunulması amacıyla Temmuz 2014 itibariyle her branştan uzman diş tabibi ataması gerçekleştirilmiş olup, diş hastaneleri ve ağız diş sağlığı merkezlerimizde;  uzman diş hekimlerinin sayısı her geçen gün artmaktadır. Daha önceleri sadece üniversite ve özel muayenehanelerde yapılan implant uygulamaları ADSM ve ADSH 'larda yapılmaya başlanmıştır

 

Engelli hastaların genel anestezi altında tedavi edilebilmeleri için, Türkiye genelinde tüm ADSM’ lerin uygun gördükleri Devlet Hastaneleri ile protokol yaparak bu hizmetin verilmesine başlanmıştır. Bu sayede genel anestezi altında diş tedavileri tüm ADSM’ lerde yapılabilmektedir.

 

Evde Sağlık Hizmeti ile ağız ve diş sağlığı hizmet ihtiyacı olan bireylere, evlerinde ve aile ortamında etkin, verimli ve insan merkezli sağlık hizmeti sunulmakta ve tedavi birimlerimizin hizmet kalitesinin arttırılması çalışmalarına devam etmekteyiz.

 

Sağlık hizmetlerinin devamlılığı esasına göre ağız ve diş sağlığı hizmet birimlerindeki nöbet hizmetleri standardize edilerek nöbet hizmetinin verilmesi hususunda düzenlemeler yapılmıştır.

 

Çalışma saatleri içerisinde zorunluluk gereği bu hizmetlerden yaralanamayan vatandaşlarımızın Şubat 2016 döneminden itibaren Mesai Dışı Çalışma uygulamasının tekrar başlatılmasıyla hizmet alması sağlanmıştır

 

ADSM ve ADSH poliklinik odalarında bulunan 1 veya 2 adet diş üniteleri  "Nitelikli Diş Üniti" olarak tanımlanmış olup, hastaların daha kaliteli ve daha ferah ortamlarda tedavisinin mümkün olabilmesi, muayene ve tedavi işlemi yapılan kliniklerin nitelikli hale getirilmesi ile beraber hasta mahremiyetine sağlanması ve memnuniyetin arttırılmasına yönelik çalışmalar neticesinde 2014 yılında nitelikli diş üniti sayısının diş hekimine oranı %73 iken, 2016 yılında % 82’ye ulaşmıştır. Aynı zamanda 0-15 yaş grubu çocuklara tedavi edici ve koruyucu dişhekimliği hizmetlerinin verildiği Pedodonti Kliniklerinin oluşturulması ile çocuk ağız diş sağlığı hizmetleri ile erişkin ağız diş sağlığı hizmetleri fiziksel olarak ayrılmıştır.


Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap
Sağlık Bakanlığı
 İl Sağlık Müdürlüğü personelinin sürekli görev yolluğu ödemeleri hangi tertipten ödenmelidir?
İl Sağlık Müdürlüğü personelinin sürekli görev yolluğu ödemeleri hangi tertipten ödenmelidir?
İl Sağlık Müdürlüğü personelinin sürekli görev yolluğu ödemeleri hangi tertipten ödenmelidir?
Sağlık Çalışanlarının 2018 Emekli Aylık ve Maaşları
Sağlık Çalışanlarının 2018 Emekli Aylık ve Maaşları
Sağlık ve Yardımcı Sağlık Hizmetler Sınıfına dahil kadrolarda bulunan ve değişik unvanlarda görev yapan sağlık personelinin emekli aylık ve ikramiyeleri, eğitim durumlarına, kadrolarına ve unvanlarına göre değişiklik göstermektedir.Bu hizmet sınıfında görev yapan personele yapılan ödemeler arasında makam ve temsil/görev tazminatı gibi ödemeler söz konusu olmadığından, bu hizmet sınıfındaki personelin emekli aylık ve ikramiyesi üzerindeki en belirleyici unsur ek göstergedir.sağlık personelinden bazılarının, 2018 yılında alabilecekleri emekli aylık ve ikramiyesi miktarlarına aşağıda yer verilmiştir.
4C En Düşük Maaş Kaç TL?
4C En Düşük Maaş Kaç TL?
4C En Düşük Maaş Kaç TL? 4C'liler için beklenen haber geldi. 4C'liler 4B ye geçecek ve maaşları da yükselecek. Güncel 4C maaş listesi Temmuz zammıyla aşağıdaki gibi şekillenmişti. 4C En Düşük Maaş Kaç TL?
4C'li Çalışanlar 4B'li Memur Statüsüne Giriyor
4C'li Çalışanlar 4B'li Memur Statüsüne Giriyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bugün yaptığı açıklamaya göre 4C li çalışanlar 4B statüsüne geçiyor.
Hemşire Maaşları Ne Kadar 2018? Kamu ve Özel Sektör Hemşire Maaşı
Hemşire Maaşları Ne Kadar 2018? Kamu ve Özel Sektör Hemşire Maaşı
Hemşire Maaşları Ne Kadar 2017? Kamu ve Özel Sektör Hemşire Maaşı Kamu kurumlarında ve özel sektör kuruluşlarında istihdam etmekte olan hemşireler ne kadar maaş almaktadır. Kamu ve özel sektör maaşı.