Memur Maaş Mutemeti güncel memur maaşları , emekli maaşı hesaplama - nöbet icap ücreti sorgulama konusunda bilgiler içerir. Sağlık personeli, öğretmen, 4B güncel maaş sorgu Memur Maaş Mutemeti ile Sağlık personeli ve Memur maaş hesaplama programı ile diğer sözleşmeli personellere hizmet vermekteyiz.

Bu haber 02 Aralık 2016 11:56:41 Tarihinde eklenmiştir.

BÖLGE TAZMİNATI

Bölge tazminatı ödenecek ve ödenmeyecek haller


657 sayılı Kanun 152. maddesi, 2006/10344 sayılı B.K.K 7. maddesi

 

Ödenmeyecek Haller:

1) Mehil müddeti,

2) Hizmet içi eğitim, seminer, kurs ve geçici görevle bölge dışında 10 günden fazla görevlendirme hallerinde, bu sürelerin tamamı;

3) Hastalık izni, istirahat ve hava değişimi süreleri (görevin yapılması sırasında veya görevden dolayı olduğunun amirlerince onaylanması şartıyla hastalanan, yaralanan, kazaya uğrayan ve sakatlananların tedavi ve hastalık izni süreleri hariç),

4) Mazeret izinleri,

5) Yurt dışı geçici görevlendirme süreleri,

6) Görevden uzaklaştırılma, gözaltına alınma, açığa alınma ve tutuklanma süreleri,

 

 

Örnek Kalkınmada öncelikli 6. Bölge olan Ardahan Göle’de görev yapan 5. dereceden aylık alan pratisyen hekim TUS’u kazanarak Ankara Numune Eğitim Araştırma Hastanesinde 4 yıl süreli uzmanlık eğitimine başlamıştır.

(6. Bölge, pratisyen tabib oranı=%40)

Bu hekime Ardahan/Göle için verilen bölge tazminatı ödenir mi?

 

Cevap :2006/10344 sayılı B.K.K 7. madde

Kararnamenin 7 nci maddesinde yer alan Hizmet içi eğitim, seminer, kurs ve geçici görevle bölge dışında 10 günden fazla görevlendirme hallerinde ödenmeyeceği hükmünden hareketle;

Uzmanlık eğitimi süresince alamaz.

 

 

SORU: Kalkınmada öncelikli 6. Bölge olan Ardahan Göle de görev yapan 5. dereceden aylık alan pratisyen hekim TUS’u kazanarak Erzurum Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesinde uzmanlık eğitimine başlamıştır.

Bu hekime Ardahan/Göle için verilen bölge tazminatı ödenir mi?

 

  CEVAP: 2006/10344 sayılı B.K.K 7/b maddesi Kararnamenin 7 nci maddesinin b fıkrasında;

 

Ek özel hizmet tazminatı esas olarak, personelin asli görev yerine göre tespit edilir. Ancak kesintisiz 15 günden, kesintili olarak da bir yılda 3 aydan fazla bir süre ile bölge içinde fakat memuriyet mahalli dışında görevlendirilenlerin, geçici görev sürelerinin söz konusu süreleri aşan kısmına, geçici görev mahalli için öngörülen oranlar üzerinden ödeme yapılır.

(Ardahan Göle: 6. Bölge, pratisyen tabip oranı=%40)

(Erzurum Merkez: 3. Bölge, pratisyen tabip oranı=%20)

3. Bölge için öngörülen %20 oran üzerinden ödeme yapılır

 





Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap