Bu haber 22 Kasım 2016 13:19:41 Tarihinde eklenmiştir.

MAĞDURİYETLERİN YAŞANMAMASI İÇİN FETÖ İLE MÜCADELE TİTİZLİKLE SÜRÜYOR

FETÖ ile mücadelede mağduriyetlerin yaşanmaması için çalışmalar titizlikle yürütülürken,bir yandan da ihraç kriterleri daraltılarak asılsız ihbarda bulunanlara ceza getirildi.

 

 

FETÖ ile mücadelede kamuda görevinden uzaklaştırılan 8 bin kişi görevine iade edildi.Soruşturmalar kapsamında 131 bin kişi hakkında işlem yapılırken 80 bin kişi açığa alındı.

 

İTİRAZLAR 4 AYRI KOMİSYON TARAFINDAN İNCELENİYOR

 

Görevinden ihraç edilen, açığa alınanların itirazları 4 ayrı komisyon tarafından inceleniyor.Komisyonlarda yapılan incelemelerde , FETÖ ile bağlantılı kuruluşlarda üyelik ya da yöneticilik, ByLock kullanılıp kullanılmadığı, 17-25 Aralık sonrası Bank Asya'daki işlemlerin niteliği gibi kriterlere bakılıyor. ByLock kapsamında açığa alınan  3 bin 400 öğretmen de göreve iade edildi.

 

Aktif Eğitim-Sen'e kısa bir süre üye olan, örgütle organik bir bağı olmayanlar görevlerine iade edilirken, 15 Temmuz'a kadar üyeliği süren ya da yönetici olanlar hiçbir şekilde görevlerine geri dönemiyor.

 

Bank Asya kriterleri de yumuşatılarak, evini, arabasını satıp Bank Asya'ya yatıranlar meslekten ihraç ediliyor.Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap