Memur Maaş Mutemeti güncel memur maaşları , emekli maaşı hesaplama - nöbet icap ücreti sorgulama konusunda bilgiler içerir. Sağlık personeli, öğretmen, 4B güncel maaş sorgu Memur Maaş Mutemeti ile Sağlık personeli ve Memur maaş hesaplama programı ile diğer sözleşmeli personellere hizmet vermekteyiz.

Bu haber 21 Kasım 2016 06:40:46 Tarihinde eklenmiştir.

LÖSEMİLİ ÇOCUKLARIN SAĞLIKLARINA KAVUŞMASI İÇİN MÜCADELE EDEN HEMŞİRENİN OĞLUNA LÖSEMİ TANISI KONULDU

Ege Üniversitesi Hastanesi'nde lösemili çocukları tedavi eden hemşire Nuray Aydoğmuş'un 5 yaşında ki oğluna lösemi tanısı konuldu

 

.

Yıllarca lösemi hastası çocukların iyileşip sağlıklarına kavuşmaları için uğraşan hemşire Nuray Aydoğmuş'un 5 yaşında ki oğlu Onur Aydoğmuş'a lösemi tanısı konuldu.Zorlu bir süreç yaşayan aile İsrail'den uygun ilik bulunması ile büyük bir sevinç yaşadı.Hemşire Aydoğmuş, bu zorlu süreçte Lösemili çocuğu ve lösemili çocuğu olan aileleri artık daha iyi anladığını belirterek yaşadıklarını şöyle anlattı, "Karın ağrısı ve kol ağrısı şikayeti vardı. Ege Üniversitesi Hastanesine başvurduk. Ben bir hematoloji hemşiresiyim. Tahliller sonucunda oğluma çalıştığım bölümde lösemi tanısı konuldu. 2-3 saat içerisinde tüm yaşamımız değişti. Standart risk grubundaydık, tedavi güzel gidiyordu ama hastalık tekrarladı. İlik nakli olması gerekti. Herhangi bir sıkıntı çıkmazsa 11 Aralık’ta inşallah nakil olacak. Tek umudumuz iliğin bir an önce gelmesi ve çocuğumuzun nakil olması.


Kendi hastalarımla aynı yerde yattık


Yıllarca lösemi ile savaşırken aynı hastalık oğlunun başına gelen Aydoğmuş, İnsan ilk başta konduramıyor. ’Nasıl olur?’ diyor. Kan tahlili olana kadar hastalığını anlayamadım. Sonra ’ben nasıl anlayamam?’ dedim. Kendi hastalarımla aynı yerde yatmak çok garipti. Bunu tarif edemem. Şifa verirken şifa aramaya başladım. Lösemili çocuğu ve lösemili çocuğu olan aileleri daha iyi anladım. Elbette işimden dolayı zaten biliyordum ama sadece öğrendiklerimle biliyordum. 7/24 lösemili bir çocukla yaşamak çok farklıymış. Özellikle lösemili çocuk annesini daha iyi anlıyorum. Çektiğin maddi manevi sıkıntı insanı çok zorluyor. Çok zor bir süreç. Çocuk ayrı yıpranıyor, ailesi ayrı yıpranıyor ifadelerini kullandı."Nuray hemşire, oğluyla birlikte hayaller kurduklarını belirterek," İyileşince oğlumla deniz kıyısında mangal partisi yapacağız. Onun arkadaşları ve aileleri ile birlikte olacağız. Bunu Onur istedi. Çünkü hastalığı nedeniyle denize gidemedi, arkadaşları ile oyun oynayamadı. Onur’un şuan tek istediği bu. İnşallah önümüzdeki yaz Onur’un bu hayalini gerçekleştiririz "dedi.


Küçük Onur ise," İyileşince denize gidip mangal yapacağım. Arkadaşlarım gelecek derken, büyüyünce polis olup suçluları yakalamak istiyorum."dedi.

 

Tanıdığı bir sürü anne sırf hasta çocuğuna bakabilmek için istifa etmek zorunda kaldığını belirten Nuray hemşire 6 aylık refakat izninin anneler için uzatılması istedi.


Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap