Memur Maaş Mutemeti güncel memur maaşları , emekli maaşı hesaplama - nöbet icap ücreti sorgulama konusunda bilgiler içerir. Sağlık personeli, öğretmen, 4B güncel maaş sorgu Memur Maaş Mutemeti ile Sağlık personeli ve Memur maaş hesaplama programı ile diğer sözleşmeli personellere hizmet vermekteyiz.

Bu haber 20 Kasım 2016 09:45:13 Tarihinde eklenmiştir.

SAĞLIK BAKANLIĞINA DEVREDİLEN ASKERİ PERSONELİN MALİ HAKLARI

DEVREDİLEN ASKERİ PERSONELİN MALİ HAKLARI

 

SAĞLIK BAKANLIĞINA DEVREDİLEN ASKERİ PERSONELİN MALİ HAKLARI

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ASKERİ HASTANE PERSONELİ SAĞLIK HİZMETLERİ TAZMİNATI

Aylıklarını 926 sayılı Kanuna göre alanlar bakımından kıyaslama sağlık hizmetleri tazminatı dahil tüm maaş unsurları toplamı üzerinden yapılacak. Doğrudan sağlık hizmetleri tazminatı ile döner sermaye (performans) ek ödemesi arasında bir kıyaslama yapılmayacak.
 
Sadece maaş kıyaslaması sonrası döner sermaye ek ödemesinden kaynaklı ortaya çıkan fark tazminatı ilgili kurumun döner sermaye bütçesinden karşılanacak.
 
Sağlık hizmetleri tazminatı, sadece aylıklarını 657 ve 2914 sayılı Kanunlara göre alanlar bakımından devredilmeden önceki son ayda ödenen tutarlar üzerinden sabitlenecek.
 
Nöbet ve icap nöbeti sağlık hizmetleri tazminatı kapsamında hesaplanacak. Aylıklarını 926 sayılı Kanuna göre alan personele ayrıca 657 sayılı Kanuna göre nöbet ücreti ödenmeyecek.
 
 

ASKERİ HASTANE PERSONELİ YAN ÖDEME

 
Devredilen askeri personelin yan ödeme puanı hesaplanırken bilfiil görev yapma şartı aranan puanlar dikkate alınmayacak.
 
Askeri Yan Ödeme Kararnamesi her yıl 1 Ocak’tan geçerli olmak üzere yürürlüğe girmektedir.
 
 
 

TAYIN BEDELİ

Devredilen asker/sivil personele tayın bedeli ödenmeyecek.

Tayın bedeli maaş hesaplamalarında veya kıyaslamalarında hiçbir suretle dikkate alınmayacak.

Devredilen personel hakkında Devlet Memurları Yiyecek Yardımı Yönetmeliği hükümleri uygulanacak.

 

SÖZLEŞMELİ ASKERİ PERSONEL

Sözleşmeli subayların, sözleşme süreleri, sözleşmelerinin feshi ve yenilenmesi ile özlük hakları hakkında 13/6/2001 tarihli ve 4678 sayılı Kanun hükümleri çerçevesinde görev yaptıkları ilgili kurum tarafından işlem yapılacak.

Sözleşmeli subayların aylık ve mali hakları hakkında 669 sayılı KHK’nın «aylıklarını 926 sayılı Kanuna göre alanlar»la ilgili hükümleri uygulanacak.

Muvazzaflığa (kadroya) geçirilmeleri hususunda Sağlık Bakanlığına yetki veren yasal bir düzenlemeye ihtiyaç bulunduğu değerlendirilmektedir.

 

 

 

Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap