Memur Maaş Mutemeti güncel memur maaşları , emekli maaşı hesaplama - nöbet icap ücreti sorgulama konusunda bilgiler içerir. Sağlık personeli, öğretmen, 4B güncel maaş sorgu Memur Maaş Mutemeti ile Sağlık personeli ve Memur maaş hesaplama programı ile diğer sözleşmeli personellere hizmet vermekteyiz.

Bu haber 27 Kasım 2016 08:36:10 Tarihinde eklenmiştir.

FELÇLİ HASTALAR İÇİN YAPILAN ARAŞTIRMALARDA UMUT VERİCİ SONUÇLAR

İsviçreli bilim adamları tarafından yapılan araştırmalarda beynin sağ lobu tekrar çalıştırılarak omuriliği zedelenmesi nedeniyle felç geçirmiş olan maymunun yürümesi büyük sevinç yarattı.


 

 

Omurilik zarar gördüğünde  beynin loblarından çıkan sinyal kaslara iletilemediği için hasta felç geçiriyor.Geliştirilen bu yeni teknoloji ile bu bağlantıyı yeniden onarmayı hedefliyorlar.

 

Beyin içerisine bir implant yerleştiriyor ve bu implantla yürümeyi sağlayan sinyaller  beyin içerisine gönderiliyor.Sinyaller kaydedilerek onların kaslara iletilmesini sağlıyor.Böylelikle hareket sağlanabiliyor.

 

Bilim adamları bu teknolojinin 10 yıl içinde insanlar üzerinde denenebileceğini belirtiyor.

 

Gregoire Courtine, Lozan Federal Teknoloji Enstitüsü, Nörolog arayüz sayesinde felçli hayvanın beyin sinyalleri döngüsü sağlanarak bu ayak hareketinin oluşması sağlandığı belirtilerek, "Bu sayede maymun düzenli bir şekilde yeniden yürüyebiliyor. Omuriliğin içinde bir algı mekanizması vardır. Bu sayede refleskler ortaya çıkar ve kaslar kendiliğinden hareket eder. Omurilik içerisinde bulunan sinir sistemi ağı kendi kararlarını verebilecek şekilde donatılmıştır.

 

Yarından itibaren felçli bir hastayı bir anda ayağa kaldırarak yürütme hayali kurmuyoruz. Bu teknolojiyi öncelikle hastaların rehabilitasyon dönemlerinde kullandığı motor aktivitelerinde kullanacağız.” açıklamalarında bulunuldu.

 


Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap