Memur Maaş Mutemeti güncel memur maaşları , emekli maaşı hesaplama - nöbet icap ücreti sorgulama konusunda bilgiler içerir. Sağlık personeli, öğretmen, 4B güncel maaş sorgu Memur Maaş Mutemeti ile Sağlık personeli ve Memur maaş hesaplama programı ile diğer sözleşmeli personellere hizmet vermekteyiz.

Bu haber 20 Kasım 2016 20:18:08 Tarihinde eklenmiştir.

ŞİZOFRENİDE YENİ TEDAVİ YÖNTEMİ

39 şizofreni hastasının katıldığı yeni tedavi yöntemlerinin denendiği araştırmalar Güney Fransa’da, Montpelllier Üniversitesi’nde yapılıyor.


 

 

Üniversite'de avatar ile deneyler yapılıyor ve hastalar için tedavi yöntemleri araştırılıyor.

 

Hastalardan biri olan ki Mehdi Hafız 23 yaşında büyük bir değişime uğrar.Hafız kullandığı güçlü ilaçların yan etkisine maruz kalır. Teşhis konulmasından önce şizofreninin kişilik bölünmesi olduğunu düşündüğünü artık sadece bu şekilde açıklanamayacağını öğrendiğini belirten Hafız, "Her hastada farklı belirtiler görülebiliyor. Bazısı içinden sesler duyduğunu söylüyor. Bazısı halüsinasyonlar görüyor. Kimisi de benim gibi paranoyak oluyor. Teşhis konulduğunda çok korkmuştum.Hayatımda uzun vadeli değişiklikler olup sıkıntı çekeceğimi düşündüm. Herkesin davrandığı gibi davranamayacağımı düşündüm.”dedi.

 

Şizofreni gibi sosyal pataloji tanısı konulanlar için yenilikçi tedaviler öngörülen projeye 39 hasta katılıyor. Tedavilerin ana unsurları hastaların sanal görüntüleri avatarlar.

 

Robin Salesse, Euromov, Montpellier, hastaların çok benzeri olan avatarlarını ürettiklerini belirterek, "Hareketleri, davranışları da oldukça benzer oluyor. Bunun için bazı sensörler yoluyla hastaların hareketlerini izliyor kaydediyoruz. Bu yolla tüm hastaların bir tür davranış imzalarını ortaya çıkarıyor ve bunu onların avatarlarına yüklüyoruz.”

 

Araştırma “benzerlik teorisi” temeline dayanıyor. Delphine Capdeville, CHU, La Colombiere, “Bir avatar bana benziyorsa, benimle aynı hareketleri aynı zamanda yapıyorsa onun söyledikleri bende daha çok iz bırakır. Böylece tedavi de daha etkili olur.”

 

Krasimira Tsaneva-Atanasova, Exeter University benzerliği yüksek gerçekçi avatarlar kullanmak için vücut tarayıcı scannerlar ve hareket izleme sistemleri kullanıldığı belirtilerek,“Kullandığımız algoritmalar ve metodlar çok çok genel. Hareket bazıyla benzerlik ya da farklılık ekseninde kullanılabilirler. Hem bireylere hem de gruplara uygulamak mümkün. Hem hastalıklı hem de sağlıklı şartlarda kullanmak da mümkün. Bu da matematiğin güzelliği.”açıklamalarında bulunuldu.

 

 


Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap