Memur Maaş Mutemeti güncel memur maaşları , emekli maaşı hesaplama - nöbet icap ücreti sorgulama konusunda bilgiler içerir. Sağlık personeli, öğretmen, 4B güncel maaş sorgu Memur Maaş Mutemeti ile Sağlık personeli ve Memur maaş hesaplama programı ile diğer sözleşmeli personellere hizmet vermekteyiz.

Bu haber 18 Kasım 2016 07:37:00 Tarihinde eklenmiştir.

NÖBET SÜRESİ HESAPLAMA

ÜCRETİ ÖDENECEK NÖBET SÜRESİNİN HESAPLANMASI


 

Ücret ödenmesinde esas olacak nöbet süresi, bir kerede kesintisiz asgari 6 saat veya üstünde bulunacaktır.

 

 

Ancak ayda aile sağlığı ve toplum sağlığı merkezlerinde 60 saatten, diğer yerlerde ve hiçbir şekilde 130 saatten fazlası için ödeme yapılmayacaktır.

 

 

Değişik gün ve zamanlarda tutulup da her biri 6 saatin altında kalan veya kesintili olarak tutulup her biri ayrı ayrı 6 saati doldurmayan nöbet için ödeme yapılamaz.

 

 

Nöbet ücreti ödenecek sürenin hesabında öncelikle aylık çalışma süresi hesaplanacak, Daha sonra nöbet tutulan süre hesaplanarak aylık çalışma süresinden düşülecek ve Kalan sürenin izinle karşılanamayan kısmı için nöbet ücreti ödenecektir.

 

Örneğin: 22 iş günü olan bir ayda 176 saat aylık çalışma süresi bulunmaktadır. Bir ay boyunca vardiya usulüyle 24 saat üzerinden 9 adet, acil nöbeti tutulmuştur.  Nöbet tutularak çalışılan sürenin toplamı 216 saattir.

 

 

Bu durumda aylık çalışma süresi dışında 40 saat izinle karşılanması gereken nöbet süresi mevcuttur. 40 saatin izinle karşılanamayan kısmı için ücret ödenecektir.

 

 
 

Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap Toplam : 1 Yorum
  • Mehmet Ali Güngör
    Mehmet Ali Güngör , 05 Şubat 2017 00:39:12
    Normal nöbet ve icap nöbetlerinin ödenebilecek maximum saatleri biribirinden bağımsızmı
    Mesala 130 saat fazla mesaisi olan kişinin 80 saatte icap nöbeti varsa icapları için ödeme yapılırrmı
    teşekkürler saygılar..