Memur Maaş Mutemeti güncel memur maaşları , emekli maaşı hesaplama - nöbet icap ücreti sorgulama konusunda bilgiler içerir. Sağlık personeli, öğretmen, 4B güncel maaş sorgu Memur Maaş Mutemeti ile Sağlık personeli ve Memur maaş hesaplama programı ile diğer sözleşmeli personellere hizmet vermekteyiz.

Bu haber 18 Kasım 2016 18:11:35 Tarihinde eklenmiştir.

SAĞLIK OKUYAZARLIĞI EĞİTİCİ EĞİTİMİ PROGRAMI BAŞLADI

Sağlık hizmetinde birincil başvuru noktası olan aile hekimleri ve aile sağlığı çalışanlarına yönelik 2 ay sürecek olan “Sağlık Okuryazarlığı Eğitici Eğitimi Programı” Ankara'da başladı.


 

 

Sağlık Bakanlığı Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan programla amaçlanan hedef ise aile sağlığı merkezi çalışanlarında farkındalık oluşturarak sağlık okur yazarlık düzeyi düşük olan hasta ve yakınlarıyla iletişimin güçlendirilmesi ve memnuniyetin artırılması.

 

81 ilden gelen 400 hekimin katılımıyla gerçekleşecek program 2 ay sürecek.Programda eğitim alan hekimler görevli oldukları illerde ki diğer hekimleri eğitecekler.

 

HASTALARLA DAHA SAĞLIKLI İLETİŞİM KURULACAK

 

Ankara'da programa katılan hekimlerin görev yaptıkları illerde ki diğer hekimleri eğitecek.Hekimlerin bu eğitimlere katılmalarıyla 45 bin aile sağlığı merkezi çalışanı sağlık okuryazarlığı konusunda daha bilgili ve donanımlı hale gelmiş olacak.Programla birlikte sağlık çalışanlarının, sağlık konusunda doğru bilgiye ulaşma, bilgiyi anlama ve kullanma konusunda sorunlar yaşayan hasta gruplarına karşı empati geliştirmesi kolaylaşacak.Sağlıklı iletişim kurulacak.

 

YANLIŞ İLAÇ KULLANIMI ÖNLENECEK

 

Düzenli ilaç kullanması gereken, eğitim düzeyi düşük hastalar için özel yöntemler kullanılacak. Hastaların sağlık okuryazarlığı düzeylerine uygun broşür ve basit görsel materyal geliştirilecek.Böylelikle yanlış ilaç kullanımının önüne geçilecek.

Programla birlikte sağlık iletişiminin ve sağlık okuryazarlığının geliştirilerek doğru iletişim kurularak sağlık çalışanları ile hasta ve hasta yakınları arasında yaşanan şiddet olaylarının azalması sağlanacak.


Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap