Bu haber 16 Kasım 2016 18:58:25 Tarihinde eklenmiştir.

DARBECİLERİ KAN DÖKTÜĞÜ 11 NOKTADA KAN BAĞIŞI KAMPANYASI BAŞLADI

15 Temmuz gecesi darbecilerin kan döktüğü 11 noktada "Vatan Sana Kanım Feda" sloganıyla Türk Kızılayı İstanbul Şubesi tarafından kan bağışı kampanyası başlatıldı.

 

 

Kızılay tarafından Şehitler Köprüsüne kurulan kan bağışı çadırını ziyaret eden ve kampanyaya destek veren Başbakan Binali Yıldırım, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, İstanbul Valisi Vasip Şahin, AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, Türk Kızılayı Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık ve çok sayıda vatandaş tarafından karşılandı.

 

"BU MİLLETİN CAN İSTENDİĞİNDE CAN VERİR,KAN İSTENDİĞİNDE KAN VERİR."

 

Kan bağışı etkinliğinde konuşan Türk Kızılayı Genel Başkanı Kerem Kınık 15 Temmuz direnişinin gösterildiği noktalarda kan toplayacaklarını belirterek, "İstanbul Şube Başkanlığımızın tertip etmiş olduğu 'Vatan Kurtarmak Senin Kanında Var' isimli kan bağışı etkinliğimize hoşgeldiniz. Bugün İstanbul Anadolu yakasında 4, Avrupa noktasında 7 toplam 11 noktada, 15 Temmuz direnişinin gösterildiği noktalarda kan toplayacağız" dedi.

 

Sağlık Bakanı Recep Akdağ desteklerinden dolayı herkese teşekkür ederek, , "Bu Türkiye için bir hayaldi. Bugün Türk Kızılay'ı hem ihtiyaç için, hem de başka amaçlar için, ilaç yapmak için kullanabilecek şekilde kan topluyoruz. "dedi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya ise, "Bu köprüde 39 şehidimiz canını, kanını vatan toprakları için akıttı. Biz de insanlarımızın yaşaması için kan bağışında bulunacağız" ifadelerini kullandı.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz , "Bu milletin can istendiğinde can verir, kan istendiğinde kan verir" dedi.

Başbakan Binali Yıldırım, sağlıklı nesiller yetişmesi adına Sağlık Bakanlığımızın kan ihtiyacının karşılanması adına bu anlamlı kampanyaya büyük mutluluk duyduğunu belirterek sözlerine şöyle devam etti." 43 yıl önce yine bir Cumhuriyet'in yıldönümünde 1. Boğaz Köprüsü açıldı. 29 Ekim 1973. Cumhuriyetimizin 50'nci yılında. 50 yıl sonra bu köprü maalesef bir ihanete şahitlik etti. O ihanet de 15 Temmuz gecesi gerçekleşti. Burada vatanı milleti korumak için hayatını seve seve veren şehitlerimiz oldu, gazilerimiz oldu. Bu vesile ile şehitlerimize Allah'tan rahmet, gazilerimize hayırlı ömürler diliyorum. Onlar can verdiler, biz de kan vereceğiz. Onların verdiklerinin yanında bizimkinin esamesi bile okunmaz. Ama 'insanı yaşat ki devlet yaşasın' prensibimiz bizim vatandaşa olan borcumuzu, sadakatimizi gösteriyor. Tabii ki kanımızla, canımızla gerektiğinde bu ülke için her fert hazır ve nazırdır. Bu konuda tereddüdümüz yok. Dolayısıyla sağlıklı nesiller yetişmesi adına Sağlık Bakanlığımızın kan ihtiyacının karşılanması adına bu anlamlı kampanyaya şahsım ve bakanlarım olarak katılmaktan büyük mutluluk duyuyorum"dedi.Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap