Memur Maaş Mutemeti güncel memur maaşları , emekli maaşı hesaplama - nöbet icap ücreti sorgulama konusunda bilgiler içerir. Sağlık personeli, öğretmen, 4B güncel maaş sorgu Memur Maaş Mutemeti ile Sağlık personeli ve Memur maaş hesaplama programı ile diğer sözleşmeli personellere hizmet vermekteyiz.

Bu haber 09 Kasım 2016 18:40:08 Tarihinde eklenmiştir.

SAĞLIKTA YENİ REFORMLAR GELİYOR

Sağlıkta bazı alanlarda ilerlemelerin durduğunu belirten Sağlık Bakanı Akdağ, sağlık sistemindeki tıkanıklıklar açısından çalışma başlattıklarını belirtti.


 

 

Bakan Akdağ, sağlık hizmetlerindeki memnuniyette gerileme, özellikle doktor ve sağlık personelinde ‘kanama’ yaşadıklarını belirterek sorunları önce tespit edip sonra aşmak için ikinci sağlık reformu sürecini başlattıklarını açıkladı.

 

 2017'DE YENİ REFORMLAR GELİYOR

 

Bakan Akdağ, reformların 2017 yılının ilk üç ayında uygulanabilir aşamaya getirileceğini ve bunların içinde doktorları da ilgilendiren dört kararında olduğunu kaydetti.

 

Hem tedavi ve önleme hem de sağlık sistemindeki tıkanıklıklar açısından çalışma başlattıklarını belirterek, “Bakan olduğum dönemler dahil, sağlıkta bazı alanlardaki ilerleme ve iyileşme durdu. Şimdi gelişmiş ve zengin ülkelerin hastalık yüküne sahibiz. Şişmanlık,yüksek tansiyon, diyabet; bunlara bağlı kalp hastalıkları ve kanserler. Hem tedavi ve önleme hem de sağlık sistemindeki tıkanıklıklar açısından çalışma başlattık.”dedi.

 

Sahadan toplanan bilgilerle yeni programı kısa sürede aktif hale getirileceğini belirten Bakan Akdağ, “Şu anda sahada harıl harıl çalışan bir ekibimiz var. Sistemi iyi bilen arkadaşlar, her bölgeye gidip, sistemin her tarafına bakıyorlar. Acilde saatlerce oturuyor, polikliniklerde vatandaşla konuşuyorlar. Yabancı uzmanları da çağıracağız. Sahadan topladığımız bilgilerle yeni programı kısa sürede aktif hale getireceğiz.”dedi.

 

Eş durumu tayinin yapmadıkları ancak danıştayın bu kararı bozmasıyla 4 ayda bin uzman hekim kaybettiklerini ve bunu kaldırdıklarını anlatan Bakan Akdağ,büyük şehirlerde çalışan pek çok hekimin olduğunu bununla ilgili olarak özel sektöre, ‘Başınız yanar’ dedik. Bu 1.500 arkadaş mecburi hizmetlerini yapınca açığımız azalacağını ifade etti.

 

DOĞUDA ÇALIŞAN HEKİMLERE 1.5 KAT FAZLA MAAŞ ÖDENECEK

 

Doğu ve Güneydoğu için 11 bin ilave hekim kadrosu alındığını belirten Bakan Akdağ," Doğu ve Güneydoğu için 11 bin ilave hekim kadrosu aldım. Oradan başlayarak sözleşmeli alacağız. 657’ye geçme hakkı da veriyoruz. Normal hekimden 1.5 kat fazla maaş alacaklar. Batı illerindeki sözleşmeli kadroları kaldırıp, eleman temininde güçlük çektiğimiz bölgelere koyacağız.”dedi.

 

TABİP VE TABİP DIŞI MAAŞ HESAPLAMA ROBOTUNA GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ

 


Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap Toplam : 1 Yorum
  • Sevgi boz
    Sevgi boz , 13 Kasım 2016 19:39:45
    Çok güzel çalışmalar bunlar fakat hemşire alımları çok az açıkta kalan çok hemşirelerimiz var bundan sonraki atamalar ne zaman olacak ve ne kadar hemşire alınacaktır lütfen sayın bakana seslenelim alımların daha çok olması için saygılarımızı sunuyoruz hemşireyiz biz
Sağlık Bakanlığı
 İl Sağlık Müdürlüğü personelinin sürekli görev yolluğu ödemeleri hangi tertipten ödenmelidir?
İl Sağlık Müdürlüğü personelinin sürekli görev yolluğu ödemeleri hangi tertipten ödenmelidir?
İl Sağlık Müdürlüğü personelinin sürekli görev yolluğu ödemeleri hangi tertipten ödenmelidir?
Sağlık Çalışanlarının 2018 Emekli Aylık ve Maaşları
Sağlık Çalışanlarının 2018 Emekli Aylık ve Maaşları
Sağlık ve Yardımcı Sağlık Hizmetler Sınıfına dahil kadrolarda bulunan ve değişik unvanlarda görev yapan sağlık personelinin emekli aylık ve ikramiyeleri, eğitim durumlarına, kadrolarına ve unvanlarına göre değişiklik göstermektedir.Bu hizmet sınıfında görev yapan personele yapılan ödemeler arasında makam ve temsil/görev tazminatı gibi ödemeler söz konusu olmadığından, bu hizmet sınıfındaki personelin emekli aylık ve ikramiyesi üzerindeki en belirleyici unsur ek göstergedir.sağlık personelinden bazılarının, 2018 yılında alabilecekleri emekli aylık ve ikramiyesi miktarlarına aşağıda yer verilmiştir.
4C En Düşük Maaş Kaç TL?
4C En Düşük Maaş Kaç TL?
4C En Düşük Maaş Kaç TL? 4C'liler için beklenen haber geldi. 4C'liler 4B ye geçecek ve maaşları da yükselecek. Güncel 4C maaş listesi Temmuz zammıyla aşağıdaki gibi şekillenmişti. 4C En Düşük Maaş Kaç TL?
4C'li Çalışanlar 4B'li Memur Statüsüne Giriyor
4C'li Çalışanlar 4B'li Memur Statüsüne Giriyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bugün yaptığı açıklamaya göre 4C li çalışanlar 4B statüsüne geçiyor.
Hemşire Maaşları Ne Kadar 2018? Kamu ve Özel Sektör Hemşire Maaşı
Hemşire Maaşları Ne Kadar 2018? Kamu ve Özel Sektör Hemşire Maaşı
Hemşire Maaşları Ne Kadar 2017? Kamu ve Özel Sektör Hemşire Maaşı Kamu kurumlarında ve özel sektör kuruluşlarında istihdam etmekte olan hemşireler ne kadar maaş almaktadır. Kamu ve özel sektör maaşı.