Memur Maaş Mutemeti güncel memur maaşları , emekli maaşı hesaplama - nöbet icap ücreti sorgulama konusunda bilgiler içerir. Sağlık personeli, öğretmen, 4B güncel maaş sorgu Memur Maaş Mutemeti ile Sağlık personeli ve Memur maaş hesaplama programı ile diğer sözleşmeli personellere hizmet vermekteyiz.

Bu haber 09 Kasım 2016 07:41:58 Tarihinde eklenmiştir.

TOPLUMUN VİCDANINA UYGUN HUKUK YAPMAK GEREKİYOR

Sağlık Bakanı Recep Akdağ,idam cezası ile ilgili olarak "meydanlar istiyor, anketlerde toplumun 80-90’ı böyle bir cezanın gelmesini istiyor" dedi.

 

 

Sağlık Bakanı Akdağ,gazetecilerle biraraya gelerek gündeme dair açıklamalarda bulundu.

 

Toplumun vicdanına uygun hukuk yapmanın gerektiğini belirten Bakan Akdağ, “Belli suçlar, kısıtlanmış alanlar için ben idam cezasının gelmesi gerektiğine inanıyorum. İnsanların üstüne bomba atan, masum insanları, çocukları, kadınları her kimse öldüren insanlar var. Toplumun vicdanına uygun hukuk yapmak gerekir. ABD ve Japonya’da idam cezası yok mu?

 

Cumhurbaşkanımız ile Japon Başbakanı’nın konuştuklarını hatırlıyorum.  ‘Japonya’da birkaç şeyi asla konuşamazsınız. İdam cezasının kaldırılmasını asla gündeme getiremezsiniz’ dedi. Meydanlar istiyor, anketlerde toplumun 80-90’ı böyle bir cezanın gelmesini istiyor. Dünya hukukunda uygulanabilir bir ceza. Ben hukukçu değilim, geriye yürüyüp yürümeyeceğini bilmiyorum. Ama küçük bir çocuğun ırzına geçip boğup kenara atan biri var. Hukukun bunun gereğini yapmasını isteyebiliriz. Ayıplamak gerekmiyor. Dolayısıyla vatandaşın meşru olabilecek bir talebine kulak tıkamamak yazım. 15 Temmuz’dan itibaren vatandaş ile çok sık bir araya geldik. Gittiğimiz her yerde ama her yerde karşımıza bunu çıkartıyorlar. 15 Temmuz gecesi Erzurum’daydım. Meydana toplanan 120 bin kişi vardı. Orada idam istiyoruz diye vatandaş bağırıyordu.”dedi.

 

SÜRATLE ÇALIŞAN BİR SİSTEME İHTİYACIMIZ VAR

 

Süratle çalışan bir sisteme ihtiyacımızın olacağını belirten Bakan Akdağ, , “Ben işin pratik tarafına bakıyorum. Mesela, şu anda milletvekiliyim. Yerel sorumluluklarım var. Benden o kadar çok şey bekleniyor ki. Aynı zamanda milletvekiliyim, Meclis’te oy kullanmam lazım. Aynı zamanda bakanım. Üç şapka birden çok zor” dedi.

 

Parlamenter sistemde, yasama ve yürütmenin birbirinden ayrılmasının zorluğuna dikkat çeken Akdağ, “Hiçbir zaman parlamento kendi hükümetlerinin söylediklerinin dışına çıkmamıştır. Yasama ve yürütmenin birbirinden ayrılması ve yürütmedeki bakanların kendi işlerine odaklanması lazım. Başkanlık sistemi ile işlerin daha süratli yapılmasına imkân verilmesi var. Türkiye daha uzun yıllar reform gerektiren bir ülke olacak. O sebeple de süratle çalışan bir sisteme ihtiyacımız olacak. Başkanlık sistemi gerçekten pratik ve çabuk çalışan bir sistem. ABD’de bunu görüyoruz. Tek adamlık olmaz. Vatandaş oy verir ya da vermez. Türk halkının demokratik ferasetinin birçok Batılı ülkeden ok daha ileri olduğuna inanıyorum. Halkın yüzde 80-90’ı oy kullanıyor. Diktatörlük, gücü eline geçiren insanların zorbalıkla, silahla ülkeyi yönetmesidir. Türkiye’de böyle bir şey olmaz.”dedi.

 


Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap
Sağlık Bakanlığı
Sağlık Personeli Alt Bölge Tayinini Ne Zaman Nasıl Yapar?
Sağlık Personeli Alt Bölge Tayinini Ne Zaman Nasıl Yapar?
Alt bölge tayinine başvuracak ve başvuramayacak sağlık personelleri şu şekilde açıklanmıştır. Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarının taşra teşkilatlarında görev yapan sağlık hizmetleri ve yardımcı sağlık hizmetleri sınıfı personeli başvurabilir. Ancak, Bakanlık ve bağlı kuruluşlarının merkez teşkilatlarından taşra teşkilatlarına, taşra teşkilatlarından merkez teşkilatlarına yapılacak atamalar ve görevlendirmeler ile eğitim ve araştırma hastanelerinde görev yapan eğitim görevlisi, başasistan ve asistanları başvuramaz.
Sağlık Atamasında EBE Alımı Artacak
Sağlık Atamasında EBE Alımı Artacak
2018 yılında ve daha sonraki yıllarda yapılacak sağlık personeli atamasında ebe alımlarının artacağı Sağlık Bakanı'nın şu ifadeleriyle ortaya çıkmıştır. Sağlık Bakanı Demircan, "Ebe sayımızı artıracağız. Türkiye işi normal zemine çekmiş olur. Eskiden bunu mahalle ebeleri yapıyordu. Onların yerine tecrübeli, eğitim görmüş, hastane ortamında doğum yaptıracak ebelerimizin sayısını artıracağız." dedi.
KPSS–2017/5 GÖREVE BAŞLAMA İŞLEMLERİ  HAKKINDA DUYURU
KPSS–2017/5 GÖREVE BAŞLAMA İŞLEMLERİ HAKKINDA DUYURU
KPSS–2017/5 GÖREVE BAŞLAMA İŞLEMLERİ HAKKINDA DUYURU - Doğumla ilgili mazereti nedeniyle göreve başlayamayacak durumda olanlar, bu durumlarını 14.11.2017 tarihi mesai bitimine kadar tabip raporuyla belgelendirmeleri kaydıyla, doğumla ilgili mazeretlerinin sona erdiği tarihten itibaren beş iş günü içerisinde göreve başlatılabilecektir.
Sağlık Atama Sayısı 2018 Belli Oldu
Sağlık Atama Sayısı 2018 Belli Oldu
2018 yılında kaç sağlık personeli atanacak, sağlık personeli ataması 2018'de olacak mı? Sağlık atamasıyla ilgili yapılan açıklamalar ve daha fazlası haberimizde. Sağlık personeli atama haberini beklerken müjde Başbakan'dan geldi. 2018 bütçesine göre kaç sağlıkçı atanacak detaylar...
 İl Sağlık Müdürlüğü personelinin sürekli görev yolluğu ödemeleri hangi tertipten ödenmelidir?
İl Sağlık Müdürlüğü personelinin sürekli görev yolluğu ödemeleri hangi tertipten ödenmelidir?
İl Sağlık Müdürlüğü personelinin sürekli görev yolluğu ödemeleri hangi tertipten ödenmelidir?