Bu haber 18 Kasım 2016 10:45:18 Tarihinde eklenmiştir.

HARCIRAH YOLLUK ÖDEMELERİNDE MEMUR HANGİ BELGELERİ VERMEK ZORUNDADIR ?

Yolluk talebinde bulanacak memur aşağıdaki belgeleri vermek zorundadır.

 

Merkezi Yönetim Harcama Belgeleri Tebliği (2007/1) 10. madde

 

Belediye hudutları dışına özel otomobil  ile yapılan seyahatlerde;

Zorunlu hallere ilişkin yetkili makamdan alınmış onay veya rapor ile yetkili mercilerden  alınan taksi rayiç belgesi,

Mutat taşıt aracının işlemediği yerlere yapılan seyahatlerde, yetkili mercilerden  alınan ve mutat taşıt aracının işlemediğini belirten  taksi rayiç belgesi,  ödeme emri belgesine eklenir.

Söz  konusu taksi rayiç belgesindeki rayiç tutarı, hiçbir zaman ticari taksiler için verilecek rayici geçemez.

İlgililerce yolculuk sırasında ödenen ve yolluk bildirimlerinde gösterilen otoyol ve köprü geçiş ücretlerinin ödenmesinde geçiş ücretine ilişkin belge veya bilet aranmaz.

 

 6245 sayılı Kanun 6 ve 59. madde; MYHBY 27. madde

Mutat Taşıt: Bilet istenilmez beyan yeterlidir.

Taksi: Fatura veya perakende satış fişi veya ödeme kaydedici cihaz fişi (Belediye sınırları içinde belge istenilmez, beyan yeterlidir.

Uçak: Uçak bileti. (Beyan yeterli değildir)

Mutat araç dışında bir taşıt: Yetkili makamdan alınacak onay veya rapor.

 







Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap