Bu haber 14 Kasım 2016 06:48:45 Tarihinde eklenmiştir.

Geçici görevlendirmelerde taksi ücreti nasıl ödenir ?

Geçici görevlendirmelerde havaalanı ile ikametgah arasında mutlaka HAVAŞ otobüsleri mi kullanılmalı yoksa taksi ücreti de ödenebilir mi ?

 

6245 sayılı Kanun 14. madde Sayıştay Temyiz Kurulunun 18.03.2008 tarih ve 30013 sayılı Kararı

6245 sayılı Harcırah Kanununun 14’üncü maddesi uyarınca; geçici görev ile memuriyet mahalli dışında görevlendirilenlere havaalanı ile ikametgah ve ikametgah ile havaalanı arasındaki taksi ücretinin ödenmesi gerekeceği değerlendirilmektedir.

Ancak, kamu kaynaklarının etkili, ekonomik ve verimli kullanılması amacıyla, ikisi arasında karşılaştırma yapılması, hangisi daha ekonomik ise o taşıtla hava alanına gidilmesi daha uygun olacaktır.

Ayrıca, geçici görevlendirmelerde en fazla 4 taksi ücreti ödenebilir.

 






Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap