Memur Maaş Mutemeti güncel memur maaşları , emekli maaşı hesaplama - nöbet icap ücreti sorgulama konusunda bilgiler içerir. Sağlık personeli, öğretmen, 4B güncel maaş sorgu Memur Maaş Mutemeti ile Sağlık personeli ve Memur maaş hesaplama programı ile diğer sözleşmeli personellere hizmet vermekteyiz.

Bu haber 13 Kasım 2016 11:43:29 Tarihinde eklenmiştir.

Harcırah hangi kurumun bütçesinden ödenir ?

Kadrosu başka kurumda olup başka bir kurum ya da kuruluşun hizmetini görmek üzere görevlendirilen personelin harcırahı hangi kurum bütçesinden ödenir ?


6245 sayılı Kanun 57. madde

6245 sayılı Harcırah Kanununun 57 nci maddesinin birinci fıkrasında; “Harcırah hizmetin taalluk ettiği kurum bütçesinden ödenir.” denmektedir.

Buna göre, kendisine görev verilen kişi hangi kurumun hizmetini görmek için görevlendirildiyse, bu kanuna göre müstehak bulunduğu harcırahının da hizmetlerini gördüğü kurumca karşılanması gerekmektedir.

Bu nedenle geçici görev harcırahı, görev yaptığı kurumun bütçesinden ödenecektir.

 






Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap