Memur Maaş Mutemeti güncel memur maaşları , emekli maaşı hesaplama - nöbet icap ücreti sorgulama konusunda bilgiler içerir. Sağlık personeli, öğretmen, 4B güncel maaş sorgu Memur Maaş Mutemeti ile Sağlık personeli ve Memur maaş hesaplama programı ile diğer sözleşmeli personellere hizmet vermekteyiz.

Bu haber 06 Kasım 2016 00:31:54 Tarihinde eklenmiştir.

24 saat nöbet tutma şeklinde geçici görevle gönderilen personele nöbet ücreti ve geçici görev yolluğu ödenebilir mi ?

Geçici görev yolluğu sadece nöbet tutulan günler için mi ödenebilir ?


 

6245 sayılı Kanun 14, 42. madde; 657 sayılı Kanun Ek-33. madde; SGDB 27.01.2016 tarihli ve E.101 sayılı görüş yazısı

 

Bir memur, memuriyet mahalli dışına geçici görevlendirildiğinde 42. madde sınırlamalarına tabi olarak geçici görev yolluğunu alır.

Ayrıca geçici görevli olarak gönderildiği kurum tarafından çalıştırılma şekline bağlı olarak hak ettiği nöbet ücretini de alır.

Dolayısıyla kişinin memuriyet mahalli dışında geçici görev yolluğu hak etmesi ile, gönderildiği kurum tarafından çalışma saat ve şeklinin düzenlenme biçimi ayrı ayrı hususlardır.

Geçici görev yolluğunu görev süresince geçici görev mahallinden ayrılmamak koşuluyla yalnızca nöbet tutulan günler için değil, görevlendirildiği dönemin tamamı için alır.Taşıt ücreti ise gidiş-dönüş kadar alır


Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap