Memur Maaş Mutemeti güncel memur maaşları , emekli maaşı hesaplama - nöbet icap ücreti sorgulama konusunda bilgiler içerir. Sağlık personeli, öğretmen, 4B güncel maaş sorgu Memur Maaş Mutemeti ile Sağlık personeli ve Memur maaş hesaplama programı ile diğer sözleşmeli personellere hizmet vermekteyiz.

Bu haber 07 Kasım 2016 11:02:21 Tarihinde eklenmiştir.

Terör Olayları Nedeniyle Görevlendirilen Personelin Harcırahı

Terör olayları nedeniyle örneğin Şırnak iline görevlendirilen personelin harcırahı hangi kurum bütçesinden ödenecektir ?


 

TKHK Strateji Geliştirme Daire Başkanlığını01.03.2016 tarih ve E.243 sayılı genel yazısı

Hizmetin taalluk ettiği kurum bütçesinden ödenmesi esas olmakla birlikte;

Yalnızca bu tür görevlendirmelerle sınırlı olmak üzere;

Kadrosunun bulunduğu kurum tarafından ödeme yapılması gerekmektedir.

 

Bu görevlendirmelerde görev onayında kadrosunun bulunduğu kurum tarafından ödeneceği ibaresi bulunmazsa hangi kurum tarafından ödenmesi gerekir ?

 

TKHK Strateji Geliştirme Daire Başkanlığını06.04.2016 tarih ve E.466 sayılı görüş yazısı

Söz konusu geçici görevlendirmelerde geçici görev yolluğunun, personelin geçici görevli olarak bulunduğu kurum tarafından ödenmesi esas olmakla birlikte istenilen belgelerin kadrosunun bulunduğu kuruma ibraz edilmesi durumunda, görevlendirme onaylarında “geçici görev yolluğu kadrosunun bulunduğu kurumca ödenecektir” ibaresi bulunmasa bile mükerrer ödemeye yol açmamak kaydıyla kişilerin mağdur edilmemesi için harcırahının kadrosunun bulunduğu kurum tarafından da ödenebileceği değerlendirilmektedir.

 


Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap