Memur Maaş Mutemeti güncel memur maaşları , emekli maaşı hesaplama - nöbet icap ücreti sorgulama konusunda bilgiler içerir. Sağlık personeli, öğretmen, 4B güncel maaş sorgu Memur Maaş Mutemeti ile Sağlık personeli ve Memur maaş hesaplama programı ile diğer sözleşmeli personellere hizmet vermekteyiz.

Bu haber 02 Kasım 2016 16:30:10 Tarihinde eklenmiştir.

HEMŞİRE KIYAFETİ GİYİP HASTANEDE ÇALIŞIYORMUŞ GİBİ DAVRANDI

Suriyeli 7 yaşındaki Emine El İlevi ile ilgili başlatılan soruşturmada bir skandal ortaya çıktı.


 

Adana Devlet Hastanesi'nde küçük kızla ilgilenen kişinin sağlık personeli olamadığı ve 4 aydan beri hemşire kıyafetiyle dolaştığı belirlendi

 

Suriye'nin Halep şehrinde Esad güçlerinin bombardımanında 2 çocuğunu kaybeden baba saldırıdan yaralı olarak kurtulan 7 yaşında ki kızı Emine El İlevi'yi tedavisi için Adana Devlet Hastanesi'ne getirdi.İddialara göre hastane çocuk genel cerrahı olmadığı gerekçesi ile Emine El İlevi'yi kabul etmedi.Saatlerce hastane bahçesinde yatmak zorunda kalan küçük kıza bir hemşire yardımcı oldu.Daha sonra baba ağır yaralı olan kızını  300 metre ilerideki Çukurova Dr. Aşkım Tüfekçi Devlet Hastanesi'ne götürdü.Burada kızın tedavisine başlandı.

 

Konuyla ilgili olarak Kamu Hastaneleri Birliği de, hastayı kabul etmeyen Adana Devlet Hastanesi hakkında soruşturma başlattı.

 

HEMŞİRENİN İFADESİ ALINMAK İSTENİNCE GERÇEK ORTAYA ÇIKTI

 

Soruşturmayı yürüten ekip,hastanenin bahçesinde El İlevi'ye  yardım eden hemşirenin ifadesini almak istedi.Ancak küçük kıza yardım eden K.H.'nın gerçekte bir hemşire olmadığı belirlendi.K.H. olayın ortaya çıkmasıyla  'unvan dolandırıcılığından' gözaltına alındı.

 

K.H. karakolda ki ifadesinde çocukluğundan beri hemşire olmak istediğini belirterek, "Çocukluğumdan beri hemşire olmak, insanlara yardım etmek istiyordum. Hemşire kıyafeti aldım, aileme de Devlet Hastanesi'nde iş bulduğumu söyledim. Her gün sabah hastaneye geliyor insanlara yardım ediyorum. 4 aydan beri bu şekilde çalıştım. Ama kimseden bir şey almadım" dedi.

 

Ameliyathane ve yoğun bakım servislerinde bile görev yaptığı anlaşılan K.H., "Kimse bana kimliğimi sormadı. Nereden geldiğimi araştırmadıkları için de rahatlıkla istediğim yere girip çıkıyordum. Personel ile aramız çok iyiydi. Amacım kimseye zarar vermek değildi" dedi

 


Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap
Sağlık Bakanlığı
 İl Sağlık Müdürlüğü personelinin sürekli görev yolluğu ödemeleri hangi tertipten ödenmelidir?
İl Sağlık Müdürlüğü personelinin sürekli görev yolluğu ödemeleri hangi tertipten ödenmelidir?
İl Sağlık Müdürlüğü personelinin sürekli görev yolluğu ödemeleri hangi tertipten ödenmelidir?
Sağlık Çalışanlarının 2018 Emekli Aylık ve Maaşları
Sağlık Çalışanlarının 2018 Emekli Aylık ve Maaşları
Sağlık ve Yardımcı Sağlık Hizmetler Sınıfına dahil kadrolarda bulunan ve değişik unvanlarda görev yapan sağlık personelinin emekli aylık ve ikramiyeleri, eğitim durumlarına, kadrolarına ve unvanlarına göre değişiklik göstermektedir.Bu hizmet sınıfında görev yapan personele yapılan ödemeler arasında makam ve temsil/görev tazminatı gibi ödemeler söz konusu olmadığından, bu hizmet sınıfındaki personelin emekli aylık ve ikramiyesi üzerindeki en belirleyici unsur ek göstergedir.sağlık personelinden bazılarının, 2018 yılında alabilecekleri emekli aylık ve ikramiyesi miktarlarına aşağıda yer verilmiştir.
4C En Düşük Maaş Kaç TL?
4C En Düşük Maaş Kaç TL?
4C En Düşük Maaş Kaç TL? 4C'liler için beklenen haber geldi. 4C'liler 4B ye geçecek ve maaşları da yükselecek. Güncel 4C maaş listesi Temmuz zammıyla aşağıdaki gibi şekillenmişti. 4C En Düşük Maaş Kaç TL?
4C'li Çalışanlar 4B'li Memur Statüsüne Giriyor
4C'li Çalışanlar 4B'li Memur Statüsüne Giriyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bugün yaptığı açıklamaya göre 4C li çalışanlar 4B statüsüne geçiyor.
Hemşire Maaşları Ne Kadar 2018? Kamu ve Özel Sektör Hemşire Maaşı
Hemşire Maaşları Ne Kadar 2018? Kamu ve Özel Sektör Hemşire Maaşı
Hemşire Maaşları Ne Kadar 2017? Kamu ve Özel Sektör Hemşire Maaşı Kamu kurumlarında ve özel sektör kuruluşlarında istihdam etmekte olan hemşireler ne kadar maaş almaktadır. Kamu ve özel sektör maaşı.