Memur Maaş Mutemeti güncel memur maaşları , emekli maaşı hesaplama - nöbet icap ücreti sorgulama konusunda bilgiler içerir. Sağlık personeli, öğretmen, 4B güncel maaş sorgu Memur Maaş Mutemeti ile Sağlık personeli ve Memur maaş hesaplama programı ile diğer sözleşmeli personellere hizmet vermekteyiz.

Bu haber 02 Kasım 2016 07:05:14 Tarihinde eklenmiştir.

BEBEĞİN ÖLÜMÜNE SEBEP OLDUĞU İDDİA EDİLEN HEMŞİRENİN CEZASI BELLİ OLDU

Konya'da yaşanan olayda 1 aylık Yasir bebeğin soluk borusuna ıslak mendil ile ölümüne sebep olan hemşire Musa G.'ye 8 yıl hapis cezası verildi.

 

 

Konya'da Ağustos ayında yaşanan olayda 8 aylık hamile  Zeynep Şerbetçi(20), erken doğum yaptı.Şerbetçi, 2 kilo 700 gram ağırlığında "Yasir" adını verdikleri oğulları dünyaya geldi.Ancak erken doğum nedeniyle ciğerlerinin tam gelişmediği doktorlar tarafından anlaşılan Yasir bebek doğumun yapıldığı özel hastanede tedavi altına alındı.

 

Kuvözde tedavisi süren Yasir bebek boğazında şişme, daralma, kusma nedeniyle hastanenin KBB hastalıkları doktoru tarafından ameliyat edildi.

 

Yapılan ameliyatta Yasir bebeğin soluk borusunda ıslak mendil olduğu tespit edildi.Ameliyat sonrası yoğun bakıma alınan Yasir bebek 6 gün sonra  yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

 

BEBEĞİN AĞZINI TEMİZLERKEN ISLAK MENDİLİN BOĞAZINA KAÇTIĞINI İLERİ SÜRDÜ

 

Yaşanan olayın ardından Şerbetçi ailesi , Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Yasir bebeğe  yapılan otopside ölümünün, soluk borusunu tıkayıp yırtan ıslak mendilden kaynaklandığının belirlenmesi ile çalışma başlatan Cinayet Büro Amirliği ekipleri, hastanenin güvenlik kameralarını ve bebeğin tedavi gördüğü klinikte incelemelerde bulundu.Yapılan incelemede Yasir bebekten sorumlu olan hemşire Musa G.'nin çizelgesinde düzensizlik ve çelişki olduğunu belirlendi.

 

Gözaltına alınan erkek hemşire Musa G. "O gün sabaha karşı Yasir bebeği biberonla emzirmek istedim. Süt bir anda boğazına kaçtı ve kusmaya başladı. Islak mendille ağzını temizlerken, mendil birden boğazına kaçtı. Çıkarmaya çalıştım ama olmadı" dedi.Erkek hemşire mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine konuldu.

 

Musa G.'nin 'Kasten öldürmenin ihmali davranışla işlenmesi' suçuyla yargılandığı davada Yasir bebeğin anne ve babası şikayetlerinden vazgeçti.

 

Anne ve babanın katılmadığı son duruşmada erkek hemşire Musa G., mahkeme heyeti karar vereceğini belirtip son sözünü sormasına üzerine "Takdir mahkemenin" cevabını verdi. Mahkeme heyeti Musa G.'ye 8 yıl hapis cezası verdi.


Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap