Memur Maaş Mutemeti güncel memur maaşları , emekli maaşı hesaplama - nöbet icap ücreti sorgulama konusunda bilgiler içerir. Sağlık personeli, öğretmen, 4B güncel maaş sorgu Memur Maaş Mutemeti ile Sağlık personeli ve Memur maaş hesaplama programı ile diğer sözleşmeli personellere hizmet vermekteyiz.

Bu haber 06 Kasım 2016 16:27:13 Tarihinde eklenmiştir.

Geçici Görev Gidilen Yerde Hastalanma Durumunda Harcırah Nasıl Verilr

Geçici görev mahallinde hastalanan ve sağlık kurulu raporu ile izinli sayılan bir memura bu süre için harcırah ödenebilir mi ?


 6245 Sayılı Kanun 19. madde

Görev yapılmayan günlerin en çok 7 günü için gündelik verilebilir.

 

Hastanede yatırılmak suretiyle tedavi masraflarının kurumlarınca ödenmesi halinde bu günler için gündelik verilmez.

 

Geçici görev mahallinde hastalanan ve sağlık kurulu raporu ile izinli sayılan bir memura bu süre için harcırah ödenebilir mi ?

 

  Maliye Bakanlığı 18.03.2009 tarihli ve 3219 sayılı görüş yazısı

 

Bu hükme göre, geçici görevde iken hastalanmaları nedeniyle görev yapamayan memur ve hizmetlilere, görev yapamadıkları günlerin en fazla yedi günü için gündelik verilebileceği, hastaneye yatırılmak suretiyle tedavi giderlerinin kurumlarınca karşılanması halinde ise gündelik verilmeyeceği belirtilmektedir.

Dolayısıyla yedi günlük bu sürenin emredici bir hüküm olmadığından hastalığın mahiyetine göre bu günler için gündelik ödenip ödenmeyeceği idarelerin takdirine bırakılmıştır.

…..

Yukarıda yapılan açıklamalar çerçevesinde heyet raporlu olduğunuz günler ile izinli olduğunuz günler için şahsınıza geçici görev yolluğu ödenmesine imkan bulunmamaktadır.

 
 
 
 
 





Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap