Memur Maaş Mutemeti güncel memur maaşları , emekli maaşı hesaplama - nöbet icap ücreti sorgulama konusunda bilgiler içerir. Sağlık personeli, öğretmen, 4B güncel maaş sorgu Memur Maaş Mutemeti ile Sağlık personeli ve Memur maaş hesaplama programı ile diğer sözleşmeli personellere hizmet vermekteyiz.

Bu haber 05 Kasım 2016 11:12:45 Tarihinde eklenmiştir.

Görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavına başka bir ilde katılan memura harcırah ödenir mi ?

Sınav için başka bir ile giden memurun yol harcırahı ödenir mi ?


 

6245 Sayılı Kanun 18. madde;

Merkezi Yönetim Harcama Belgeleri Yönetmeliği 22/a ve 27/e maddeleri

 

Görevde Yükselme Sınavına katılan bir memura;

-Kurumunca görevlendirme yapılması,

-Söz konusu sınava katıldığını belgelendirmesi,

-Memuriyet mahallinde sınav merkezi olmaması ve bu nedenle memuriyet mahalli dışındaki en yakın sınav merkezinde sınava girmiş olması;

Koşuluyla

6245 sayılı Kanununun 18 inci maddesinin (a) fıkrası hükmü uygulanarak geçici görev yolluğu harcırahı ödenmesi mümkün bulunmaktadır

 

 

Görevde yükselme sınavına katılan ancak bu tarihte raporlu olan bir memura harcırah ödenebilir mi ?

TKHK Strateji Geliştirme Daire Başkanlığının

19.04.2016 tarihli ve E.535 sayılı görüş yazısı

 

Görevde Yükselme Sınavına katılan ancak bu tarihte raporlu bulunan personele;

-Kurumunca görevlendirme yapılması,

-Söz konusu sınava katıldığını belgelendirmesi,

-Memuriyet mahallinde sınav merkezi olmaması ve bu nedenle memuriyet mahalli dışındaki en yakın sınav merkezinde sınava girmiş olması;

Koşuluyla

6245 sayılı Kanununun 18 inci maddesinin (a) fıkrası hükmü uygulanarak geçici görev yolluğu ödenmesi mümkün bulunmaktadır.

 





Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap Toplam : 4 Yorum
  • Uzman Mutemet
    Uzman Mutemet , 09 Kasım 2016 00:07:51
    yapılabilir
  • Hülya ASLAN
    Hülya ASLAN , 08 Kasım 2016 23:34:43
    Raporlu personele görevlendirme yapılabilir mi? Teşekkür ederim.
  • Uzman Mutemet
    Uzman Mutemet , 24 Mayıs 2015 23:02:39
    hastane ortalama ve ek ödeme katsayılarını görmeden hesaplama yapmamız mümkün değildir.ama bir vhki nin alacağı aşağı yukarı o kadardır.
  • ŞÜKRÜ ÖZDEMİR
    ŞÜKRÜ ÖZDEMİR , 24 Mayıs 2015 22:13:17
    BİR HASTANENİN ACİL SERVİSİNDE ÇALIŞIYORUM. BANA MART AYINDA 74.44 TL,NİSAN AYINDA İSE 63.95 TL ACİL FARKI ÖDENDİ. MAAŞ VE EK ÖDEME ORANLARIMA GÖRE EKSİK ÖDEME OLDUĞUNA İNANIYORUM. ÜNVAN: VHKİ MEZUNİYET:YÜKSEKOKUL HİZMET:25 YIL DERECE/KADEME:1/4 EK GÖSTERGE:2200 YUKARIDAKİ BİLGİLERE GÖRE ACİL FARKLARIM DOĞRU HESAPLANMIŞ MI? YANLIŞ İSE MART VE NİSAN AYLARINA GÖRE AYRI AYRI KAÇ TL ACİL FARKI ALMAM GEREKİR? CEVAP VERİRSENİZ SEVİNİRİM. İYİ ÇALIŞMALAR.