Memur Maaş Mutemeti güncel memur maaşları , emekli maaşı hesaplama - nöbet icap ücreti sorgulama konusunda bilgiler içerir. Sağlık personeli, öğretmen, 4B güncel maaş sorgu Memur Maaş Mutemeti ile Sağlık personeli ve Memur maaş hesaplama programı ile diğer sözleşmeli personellere hizmet vermekteyiz.

Bu haber 04 Kasım 2016 19:49:01 Tarihinde eklenmiştir.

Vekaleten yapılan görevlendirmelerde harcırah hangi aylık üzerinden hesaplanır ?

Maliye Bakanlığı 24.08.2007 tarihli ve 16577 sayılı görüş yazısı

6245 sayılı Kanunun 7 nci maddesinin birinci fıkrasında, harcırahın verilmesinde memurun fiilen almakta olduğu aylık derecelerinin esas alınacağı genel kural olarak hükme bağlanmış, ….

 

Bu itibarla, ilgililere ödenecek gündelik miktarlarının yukarıda yapılan açıklamalar doğrultusunda belirlenmesi gerekmektedir. Dolayısıyla, vekaleten yapılan görevlendirmelerde, vekalet edilen görev üzerinden gündelik hesaplanmasına imkan bulunmadığı değerlendirilmektedir.

 

Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap