Memur Maaş Mutemeti güncel memur maaşları , emekli maaşı hesaplama - nöbet icap ücreti sorgulama konusunda bilgiler içerir. Sağlık personeli, öğretmen, 4B güncel maaş sorgu Memur Maaş Mutemeti ile Sağlık personeli ve Memur maaş hesaplama programı ile diğer sözleşmeli personellere hizmet vermekteyiz.

Bu haber 03 Kasım 2016 12:06:16 Tarihinde eklenmiştir.

663 sayılı KHK Sözleşmeli Personele Harcırah Ödenir mi ?

663 sayılı KHK Sözleşmeli Personel Sürekli ve Geçici görev yolluğu


TKHK Hizmet Sözleşmesi 4. madde

Geçici Görev Yolluğu; a) Kamu kurum ve kuruluşlarında memur olarak istihdam edilmekte iken aylıksız izinli sayılanlar izinli sayıldıkları kadrodaki ek gösterge ve dereceleri esas alınarak; b) Açıktan sözleşme imzalamak suretiyle istihdam edilenler yılı Bütçe Kanununun (H) Cetvelinin I/B/e bendindeki tutarlar esas alınarak; (2016 Yılı İçin: 34,18TL)

663 sayılı KHK 33. madde 5. fıkra kapsamında görevlendirilenler; Asli görev yeri ile görevlendirildiği yer arasında –var ise- yol gideri ödenir, ayrıca gündelik ve diğer ödemeler yapılmaz.

 

663 sayılı KHK 33. madde 2. fıkra; TKHK Hizmet Sözleşmesi 6. madde

Sürekli görev yolluğu; Bu personelin Harcırah Kanunundaki memur tanımına girmemesi, Yeni bir istihdam şekli olması, 663 sayılı KHK 33. maddesinin 2. fıkrası gereği başka bir adla ödeme yapılamayacağı hükmü, Birlikte değerlendirildiğinde 663 sayılı KHK kapsamında sözleşmeli personele Sürekli görev yolluğu ödenemeyeceği sonucuna ulaşılmaktadır.

 

Maliye Bakanlığı Görüşü 17.10.2014 tarihli 8780 sayılı görüş yazısı

Maliye Bakanlığının 17.10.2014 tarihli ve 8780 sayılı yazısı ile, 663 sözleşmeli personele sürekli görev yolluğu ödenemeyeceği, 663 sayılı KHK 33 üncü madde gereği görevlendirmelerde ise yalnızca asli görevli olduğu yer ile yeni görevlendirildiği yer arasında varsa yol ücretinin ödenebileceği Şeklinde görüş bildirilmiştir.

 

663 sayılı KHK kapsamında sözleşmeli personele kongre, seminer ve sempozyum vb. etkinliklere katılması için görevlendirilmesi durumunda geçici görev yolluğu ödenir mi?

 

TKHK Hizmet Sözleşmesi 4. madde; 6245 sayılı Kanun 8 ve 14. madde

663 sayılı KHK kapsamında istihdam edilen sözleşmeli personele; Gerek hizmet sözleşmesinin 4. maddesi kapsamında, Gerekse Harcırah Kanununun 8. ve 14. maddesi gereği olarak, Bir kamu hizmetini ifa etmek üzere memuriyet mahalli dışına kongre seminer ve sempozyum vb. etkinliklere katılması amacıyla geçici olarak görevlendirilmesi halinde, geçici görev yolluğu ödenmesi gerekmektedir.

 

 






Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap