Memur Maaş Mutemeti güncel memur maaşları , emekli maaşı hesaplama - nöbet icap ücreti sorgulama konusunda bilgiler içerir. Sağlık personeli, öğretmen, 4B güncel maaş sorgu Memur Maaş Mutemeti ile Sağlık personeli ve Memur maaş hesaplama programı ile diğer sözleşmeli personellere hizmet vermekteyiz.

Bu haber 31 Ekim 2016 11:24:08 Tarihinde eklenmiştir.

657 4/B Sözleşmeli Personelin Harcırah Ödenir mi ?

4/B sözleşmeli çalışanlara yolluk ödenir mi ?


6/6/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı BKK 4. madde

657 4/B kapsamında çalıştırılan sözleşmeli personel hakkında Yolluk harcırah ödemelerine ilişkin düzenleme 6/6/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararında düzenlenmiştir.

Madde 4- Personel sözleşmelerinde belirtilen görev dışında çalıştırılamaz.Görev yeri dışına geçici olarak gönderilenlerin gündelik ve yol giderleri 6245 sayılı harcırah kanunu hükümlerinde saptanan süreyi ve 1 inci derece devlet memurlarına ödenen harcırah miktarını aşmamak üzere sözlşemlerede belirtilir.

(Ek 24/4/2007-2007-12061) sözleşmeli personele geçici görev yolluğu dışında harcırah ödenemez

 

4-B sözleşmeli personel olarak görev yapmakta iken istifa edip başka yere kadrolu olarak atanan personele sürekli görev yolluğu ödenir mi ?

 

Bu konuda personel lehine verilmiş çok sayıda yargı kararları bulunmaktadır.

Yargı kararları hadisesine münhasır olup yalnızca taraflarını bağlar. İçtihadı birleştirme kararına dönüşmedikçe emsal karar olarak alınıp genelleştirilmesi ve benzer durumdaki tüm hadiselere tatbik edilmesi mümkün değildir.

Dolayısıyla; 

Yargıya başvurmayanlara,

Yargıya başvurup davası devam edenlere,

Yargılaması sonuçlanıp aleyhine hüküm kurulanlara,

Başka bir davanın kararını emsal olarak kabul edip ödeme yapılmasını mümkün değildir.

 

TKHK Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı 11.03.2016 tarihli E.331 sayılı görüş yazısı


Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap