Memur Maaş Mutemeti güncel memur maaşları , emekli maaşı hesaplama - nöbet icap ücreti sorgulama konusunda bilgiler içerir. Sağlık personeli, öğretmen, 4B güncel maaş sorgu Memur Maaş Mutemeti ile Sağlık personeli ve Memur maaş hesaplama programı ile diğer sözleşmeli personellere hizmet vermekteyiz.

Bu haber 28 Ekim 2016 18:57:37 Tarihinde eklenmiştir.

HEKİM OLDUĞUNU KANITLAYAN SURİYELİ HEKİMLERE ÇALIŞMA İZNİ VERİLEBİLİR

İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü'ne atanan Doç. Dr. Kemal Memişoğlu, “Hekim olduğunu kanıtlayan Suriyeli hekimlere çalışma izni verebilir durumdayız” dedi.

 


Sağlık hizmetleri ile ilgili planlama ve öngörülerin görüşüldüğü tanışma toplantısında basın mensuplarıyla bir araya gelen  Memişoğlu,bebek dostu gibi anne dostu hastanelerin şehri olmaya çalışacaklarını belirterek, “Özellikle İstanbul’da anne ölümlerinin azaltılmasıyla ilgili ‘anne dostu Hastaneler yapmaya çalışacağız. Çünkü anneler, bizim için çok değerli. Aile demektir, bir çocuğun geleceği demektir anne. Biz bu nedenle, en az bebeklerin ölüm oranını düşürdüğümüz kadar annelerin de, bebek dostu gibi anne dostu hastanelerin şehri olmaya çalışacağız” dedi

 

Aile hekimliği konusu ve basın mensuplarına teşekkür eden Memişoğlu, “Aile hekimini ve aile hekimliğini toplumu yönlendirecek şekilde tanıtmamız ve aile hekimlerini motive etmemiz gerekiyor. Bu konuda da sizden destek istiyoruz. Bunun alt yapısıyla ilgili bizim hazırlıklarımız tamam. Çok kısa zamanda bununla ilgili de sizinle paylaşımda bulunacağız. Bir kere, insan sağlığı hepimizin işi. Özellikle sizlere 112 Acil Servis ambulanslarının trafikte ulaşımları ile ilgili destekleriniz için de teşekkür ediyorum” dedi.

 

15Temmuz gecesi sağlık çalışanlarının gösterdiği özverili çalışmalardan övgüyle bahseden Kemal Memişoğlu, “Türk toplumunun nasıl bir toplum olduğunu tüm dünya gördü. Bu birlikteliği hep beraber devam ettirmemiz gerekiyor. Ama o gece saat gece 12’den itibaren bütün çalışanların, özellikle sağlıkçıların hiçbir çağrıya gerek duymadan hastanelere koşmasının bu mesleği ne kadar severek yaptıklarını göstermesi açısından önemli olduğunu söylemek istiyorum” dedi.

 

SURİYELİ HEKİMLERE ÇALIŞMA İZNİ VERİLEBİLİR

 

Suriyeli mültecilerin geçici kimlik belgesiyle sağlık hizmeti alma ve verme fırsatı olduğunu söyleyen Memişoğlu, “Sınırımızda bir vahşet yaşanıyor. Dünyanın bu konudaki belki de en hassas ülkesi biziz. Gelişmiş ülkelerin, ‘50 bin, 100 bin insanı nasıl kabul ederiz?’ dediği bir ortamda, ülkemiz 3 milyonun üzerinde mülteciyi barındırıyor. Maalesef, bizim ulaşamadığımız yerlerde Suriyelilere sağlık hizmeti vermeye çalışan arkadaşlarımız olabilir. Şunu söyleyeyim: Geçici kimlik belgesi alan bütün Suriyelilere kendi sosyal güvencemizdeki insanlarımız gibi sağlık hizmeti veriyoruz. Suriyeli olup da hekim olan ve gerçekten bunu kanıtlamış sağlık çalışanlarına da biz çalışma izni verebiliriz durumdayız” açıklamalarında bulundu.


Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap