Memur Maaş Mutemeti güncel memur maaşları , emekli maaşı hesaplama - nöbet icap ücreti sorgulama konusunda bilgiler içerir. Sağlık personeli, öğretmen, 4B güncel maaş sorgu Memur Maaş Mutemeti ile Sağlık personeli ve Memur maaş hesaplama programı ile diğer sözleşmeli personellere hizmet vermekteyiz.

Bu haber 29 Ekim 2016 16:39:48 Tarihinde eklenmiştir.

4924 Sözleşmeli Personelin Harcırah Alır mı ?

4924 Sözleşmeli Personel geçici görev yolluğu ve sürekli görev yolluğu alabiliri mi ?


4924 Sayılı Kanun 9. madde; TKHK Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı’nın 22.04.2015 tarihli ve 436 sayılı Genel Yazısı

 

8-Harcırah

4924 saylı kanunun 9 uncu maddesinde ''4924 sözleşmeli personel emsali devlet memuru dikkate alınarak 6245 harcırah kanunu hükümlerinden yararlandırılır'' hükmüne yer verilmiştir.

Buna göre sözleşmeli personelden nakil becayiş benzeri nedenlerle memuriyet mahalli dışına sürekli görevle yer değişikliği yapan veya memuruiyet mahalli dışına geçici bir görevle görevlendirilen personele harcırah kanunu hükümleri uyarınca emsali devlet memuru gibi sürekli ve geçici görev yolluğu ödenebilecektir.

 


Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap Toplam : 1 Yorum
  • Eylem remziye
    Eylem remziye , 22 Temmuz 2017 00:29:59
    Şubat 2017 de sozlesmeli olarak atandım.iller arası becayisten yararlanarak yapacağım yer değişikliği için harcirah alabilir miyim? Lütfen cevap