Memur Maaş Mutemeti güncel memur maaşları , emekli maaşı hesaplama - nöbet icap ücreti sorgulama konusunda bilgiler içerir. Sağlık personeli, öğretmen, 4B güncel maaş sorgu Memur Maaş Mutemeti ile Sağlık personeli ve Memur maaş hesaplama programı ile diğer sözleşmeli personellere hizmet vermekteyiz.

Bu haber 27 Ekim 2016 12:04:14 Tarihinde eklenmiştir.

İLK GÖREV YERİNE YERLEŞEN EMEKLİ EBE BURADA ÖLMEDEN MEZARINI HAZIRLATTI

İlk görev yeri olan Gümüşhane’nin Kelkit ilçesinde 10 yıl görev yapan Bayburtlu emekli ebe Yüksel Uygur (74),emekli olduktan sonra Kelkit'e yerleşti ve mezarını buraya yaptırdı.


 

 

1968-1978 yılları arsında Kelkit sağlık ocağında 10 yıl  çalışan Ebe Yüksel Uygur Daha sonrasında yapılan tayinlerle Sırasıyla Erzincan ve Antalya'da görev yaptı.

 

35 yıllık görev süresini dolduran Uygur,emekli olarak ilk görev yeri olan Kelkit'e yerleşti.Geçtiğimiz yıllarda annesi vefat eden Uygur,annesini Kelkit ilçe mezarlığına defnetti ve ölmeden kendi mezarını da hazırlattı.

 

Kelkit'te  kendi memleketindeymiş gibi hissettiğini belirten Uygur, “Ben Kelkit’te uzun bir zaman görev yaptım. Görev yaptığım sürede sadece ilçe merkezinde değil tüm köylerde de hizmet verdim. Kelkit’te görev yaptığım 10 yıllık zaman diliminde binlerce insan tanıdım. Tanıdığım Kelkitlilerin hepsi de cana yakın, karakterli, dürüst ve çok iyi insanlar. Kendimi burada kendi memleketimdeymişim gibi hissettim” dedi.Öldükten sonra kimseye yük olmamak için mezarını hazırlattığını belirten Uygur, “Burada çok mutlu ve huzurluyum. Bu yüzden dolayı da emekli olduktan sonra Kelkit’e yerleşmeye karar verdim. İyi niyetli, samimi ve sıcakkanlı olan tüm Kelkitlilerden Allah razı olsun. Burada yalnız yaşıyorum. Öldükten sonra kimseye yük olmamak için kendi mezarımı şimdiden hazırlattım”dedi.


Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap
Memur Yaşam
Çalışan Anneler Erken Emekli Olabilir mi? Annelerin Erken Emeklilik Şartı
Çalışan Anneler Erken Emekli Olabilir mi? Annelerin Erken Emeklilik Şartı
Doğum borçlanmaları ile çalışan annelerin sigorta girişlerinden sonra dünyaya gelen çocukları için 3 çocuğa prim borçlanması yapılabilmekte. Sigorta başlangıcından sonra dünyaya gelen ve hayatta bulunan çocukları için her yıla 2 yıl borçlanarak 3 çocuk için toplamda 6 yıl daha erken emekli olabiliyor. 6 yıl prim borçlanma süresi 2160 gün için mutlaka 3 çocuk şartının bulunması gerekiyor.Çalışan Anneler Erken Emekli Olabilir mi? Annelerin Erken Emeklilik Şartı
Taşınır mal sorumlusundan kefalet aidatı kesintisi yapılır
Taşınır mal sorumlusundan kefalet aidatı kesintisi yapılır
Mebe bağlı okullarda taşınır mal sorumlusu görevlilerden kefalet sandığı kesilip kesilmemesi hakkında tereddütler yaşanıyor.
MEMUR ZAMMI BELLİ OLDU
MEMUR ZAMMI BELLİ OLDU
2018'de memur zam oranı %4 + %3,5 ve 2019'da %4 + %5 olacak. Bugün saat 11'de imzalar atılacak.
HÜKÜMETTEN MEMURA SON ZAM TEKLİFİ
HÜKÜMETTEN MEMURA SON ZAM TEKLİFİ
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sarıeroğlu, memur ve memur emeklilerinin maaşlarına 2018 için yüzde 3,5+3,5, 2019 için yüzde 4+5 zam teklif ettiklerini açıkladı. Teklifle ilgili konuşan Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın, "Teklifi müzakere edilebilir buluyoruz. Konuyu konfederasyonumuzda değerlendirecek ve kamuoyuna ayrıca bir teklif sunacağız" dedi.
MEMUR SEN YENİ ZAM TEKLİFİNİ BEKLİYOR
MEMUR SEN YENİ ZAM TEKLİFİNİ BEKLİYOR
Toplu sözleşme görüşmelerinde Memur sen'in beklentilerinin çok altında bir zam teklifi sunan hükümetten makul bir teklif bekleniyor.