Bu haber 25 Ekim 2016 12:12:28 Tarihinde eklenmiştir.

SAĞLIK BAKANLIĞI SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI BAŞVURULARI

Sağlık Bakanlığı tarafından personel alımı başvuruları 28 Ekim Cuma günü başlayacak olup 3 Kasım Perşembe günü sona erecek.

 

 

Sağlık Bakanlığı 2016 yılı içerisinde Başvuru Kılavuzunda yayınlanan şartları taşıyan KPSS Lisans, Önlisans ve Ortaöğretim mezunu olmak üzere toplam da sınavsız 4 bin 984 sözleşmeli personel alımı yapacak

.

20 Ekim 2016 tarihinde Devlet Planlama Başkanlığının internet sitesinden yapılan duyuruda, “Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlarının Taşra Teşkilatında istihdam edilmek üzere 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre ortaöğretim, ön lisans, ve lisans düzeyleri ayrı olmak üzere sözleşmeli sağlık personeli alınacaktır.''denildi.

 

Sağlık Bakanlığı tarafından alınacak olan 4 bin 984 sözleşmeli personel alımı ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr adresinden yapılacak.

 

2016-KPSS lisans sonucu, ön lisans ve ortaöğretim düzeyi kadrolarda 2014-KPSS ortaöğretim - ön lisans sınavı sonuçları kullanılacaktır. 2014-KPSS  ortaöğretim - ön lisans sınav sonucu bulunanlardan 2016-KPSS lisans sınavına girenler, ön lisans ve/veya ortaöğretim düzeyi kadroları tercih edemeyecek sadece 2016 KPSS Lisans puanı ile lisans düzeyi kadroları tercih edebileceklerdir.

 

DEVLET PERSONEL BAŞKANLIĞI KAMU PERSONEL İSTİHDAMI DAİRESİ BAŞKANLIĞINA ŞAHSEN BAŞVURU YAPMASI GEREKENLER

 

Sağlık Fizikçisi, Odyolog, Dil ve Konuşma Terapisti ve Perfüzyonist pozisyonlarında tercih yapmak isteyen yüksek lisans mezunu adayların KPSS Tercih İşlemlerinin başlayacağı günden önce mutlak suretle Devlet Personel Başkanlığı Kamu Personel İstihdamı Dairesi Başkanlığına şahsen başvuru yapması gerekmektedir.

 Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap