Bu haber 24 Ekim 2016 16:58:31 Tarihinde eklenmiştir.

4/B STATÜSÜNDE ÜNİVERSİTEDE ÇALIŞANLAR SAĞLIK BAKANLIĞI'NIN ALIMLARINA BAŞVURABİLİR Mİ?

4/B statüsünde üniversitede çalışanlar Sağlık Bakanlığı'nın açtığı 4/B alımlarına başvurabilir mi?

 

 

Sözleşmeli personel çalıştırılmasına ilişkin esasların ek 1. maddesinde belirtilen hükümde, "Sözleşmeli personelin, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmesinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içinde sözleşmeyi tek taraflı feshetmesi halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kamu kurum ve kuruluşlarının sözleşmeli personel pozisyonlarında yeniden istihdam edilemez."şeklinde belirtilmiştir.

 

Belirtilen maddeye göre sözleşmesini fesih eden 4/B'li bir yıl boyunca yeniden hiçbir yerde 4/B sözleşmelisi olarak görev alamaz.

 

Unvan değişikliği konusunda istisna olabilmektedir. Ek 4. maddede belirtilen hükme göre, "Sözleşmeli personelin, unvan değişikliği suretiyle atamasının yapılacağı pozisyon için öngörülen ilk defa hizmete alınma prosedürüne riayet edilmesi kaydıyla, unvan değişikliği mümkündür"

 

Kısaca belirtmek gerekirse, ATT dışında bir unvana başvurma hakkınız varsa başvuru yapabilirsiniz, değilse 1 yıldan önce başvuru yapılmamalı çünkü yerleşseniz bile Sağlık Bakanlığı atamanızı yapmaz.

 

Ancak, unvan değişikliği yapılması söz konusu ise  hizmet sözleşmesini fesih eden kişi hakkında 1 yıl bekleme süresi uygulanmaz







Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap