Memur Maaş Mutemeti güncel memur maaşları , emekli maaşı hesaplama - nöbet icap ücreti sorgulama konusunda bilgiler içerir. Sağlık personeli, öğretmen, 4B güncel maaş sorgu Memur Maaş Mutemeti ile Sağlık personeli ve Memur maaş hesaplama programı ile diğer sözleşmeli personellere hizmet vermekteyiz.

Bu haber 19 Ekim 2016 10:14:40 Tarihinde eklenmiştir.

GÖREVDE YÜKSELME ve ÜNVAN DEĞİŞİKLİĞİ SINAVI AÇILACAK BRANŞLAR BELLİ OLDU

Görevde yükselme ve ünvan değişikliği sınavı hangi branşlar açılacak

Sağlık bakanlığı Görevde yükselme ve ünvan değişikliği sınavı açılacak branşlar aşağıdaki gibidir

 


Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap Toplam : 7 Yorum
 • Uzman Mutemet
  Uzman Mutemet , 16 Aralık 2015 12:07:10
  Aylık mahsuplaşma tutar oluşuyorsa bu hgenel kümülatife kazanç olarak eklenir.Genelgede açıkça belirtilmiş.
 • Nazım
  Nazım , 16 Aralık 2015 11:56:48
  Aylık mahsuplaşma sonucundaki matrah kişinin gelir vergisi matrahına ayrıca eklenmeli mi? Not:Aylık mahsuplaşma hesabındakini sormuyorum.Kişiye sonraki aylarda yapılacak maaşlardaki kumulatife aylık mahsuplaşmadan doğan fark matrah da dahil edilecke mi?
 • nazım
  nazım , 25 Nisan 2015 10:46:31
  Gayet açıklayıcı oldu.Sorun kumulatiflerin sırasında. Bu şekilde kurumları bilgilendireceğim. Gayretli açıklamanız için teşekkürler.
 • Uzman Mutemet
  Uzman Mutemet , 24 Nisan 2015 18:35:43
  sanırım siz yazılımcısınız.bu mahsuplaşma olayı zurnanın son deliğidir.her il ayrı cumhuriyetmiş gibi farklı hesaplar.mevzuatı farklı yorumlar.her mutemet farklı ister.çünkü mevzuat kesin değil.ama bizim görüşümüz bu yöndedir.bir çok uzmanada onaylattırdık.sizin sıkıntınız genel bütçce kümüşlatifleri doğru ayları almamasından başlıyor.önce genel bütçe maaşı kümülatif düzeltiklecek ondan sonra mahsuplşama ....
 • Uzman Mutemet
  Uzman Mutemet , 24 Nisan 2015 18:27:35
  hocam öncelikle hbys program genel bütçe kümülatifleri şu şekilde sıralanacak.daha önce boyle bir yazı yazdık. KBS SİSTEMİNE HANGİ AYIN MATRAHLARI AKTARILIR ? HBYS-KBS MAAŞ BRÜTLERİ BİREBİR AYNI NASIL TUTTURULUR ? Sağlık bakanlığı Kbs maaş sistemine sabit ek ödeme ve döner sermaye ek ödemeleri aşağıdaki gibi aktarmalıdır. Ocak ayında ocak maaşına hiç bir şey aktarılmaz. Şubat ayında şubat maaşına sadece ocak ayını sabit ek ödemesi aktarılır.(dr.larda myo %9-11 düşülür akrarılmaz Mart ayında mart maaşa Şubat sabit ek ödeme +Ocak döner sermaye yüklenir. Şimdi gelelim kendi otomosyon yazılımındaki maaş kümülatif brütlari KBS brütleri ile aynı gitmesi için şu şekilde hesaplama yapılır. HBSY maaş ocak ayında kümülatif sıfır olmalıdır HBYS ocak sabit ek ödemenin içinde kümülatifte ocak maaş olmalıdır. HBYS şubat maaş içinde (ocak maaş + ocak sabit ) Ocak döner içinde (ocak sabit + ocak maaş + ocak döner)Dikkat döner bordroda dediğimiz gibi hesaplarken bordoroda görünen şu olmaldır. (ocak döner bordroda maaş ve sabit görünecek) Çünkü ekobsa veri aktarırken bu şekilde aktarması lazım.Ekobsun açığı bu şekilde kapatabilirsiniz. Şubat sabitin için de(ocak maaş + ocak sabit + ocak döner + şubat maaş) HBYS mart maaşın içine (ocak maaş + ocak sabit + ocak döner + şubat maaş + şubat sabit) Şubat dönerin içine (ocak maaş + ocak sabit + ocak döner + şubat maaş + şubat sabit + şubat döner) Mart sabitin içine (ocak maaş + ocak sabit + ocak döner + şubat maaş + şubat sabit + şubat döner+ mart maaş) Dikkat:KBS maaşı hesaplarken kümülatife bulunduğu kendi ayın matrahını koymuyor.Ama siz dönerde koyacaksını peşin değil çünkü.Diğer taraftan bu hesaplama sadece 657 memurlarda kbs böyle yapıyor ama yöneticelrin maaşını hesaplarken kendi bulunduğu ayı alarak yapıyor.Benim burdan çıkardığım sonuç.Genelgeyi kimin ne tarafınla okuduğuna bağlı olarak değişkenlik gösterdiğidir. Bunu ayarladıktan sonra mahsuplaşmayı dönerden sonra hesaplatacaksınız.ve exseldeki gibi ayları kapsayacaktır. Sizin kurumlarınızn kafası genel bütçeyide mahsupa uygulamak istiyorlar.mahsup dönerden sonra hesaplatılır.genel bütçede kümülatite görülür.
 • nazım
  nazım , 24 Nisan 2015 14:44:15
  maaş sabit eködeme ocak 1184.70 1508.89 2462,19 şubat 1184.70 1508.89 2547,66 mart 1184.70 1604.10 0 Bahsi geçen kişinin matrahları
 • nazım
  nazım , 24 Nisan 2015 14:42:16
  Selamlar,Öncelikle paylaştığınız excel çok işimi gördü.Yazılımımı sizlerin paylaştığı excel doğrultusunda yaptım.bazı kurumlardan şöyle geri dönüşler alıyorum.örneğin Personellerin mart ayı maaşı hesaplanırken kps de mart ayı için sabit ödemelerin ve dönerlerinin matrahları olmuyor. Mart ayının mahsuplaşmasını yaparken de mart ayına ait sabit ve döneri, hastane kumulatif vergi oranına katmamamızı istiyorlar. Bu doğru bir uygulamamı sizce?O zaman mahsuplaşma yapmanın bir anlamı kalmıyor gibi geliyor bana. Mart ayındaki kumulatif vergi oranı kpsdeki 11581,73(ocak maaş+ocak sabit+ocak döner +şubat maaş+şubat sabit+şubat döner +mart maaş) Mahsuplaşma hesabında ise 11581,73+1604,10=13185,83(mart sabitini de küm ekledik). Haliyle dilim değiştiği için mahsuplaşma doğuyor. Ama Kurumdaki mutemet mahsuplaşmam doğmaması gerektiğini söylüyor.