Maaş Mutemeti
Bu haber 18 Ekim 2016 16:34:06 Tarihinde eklenmiştir.

SKANDAL FOTOĞRAFLARI ÇEKİP YAYINLAYAN HEMŞİREYE TEPKİ YAĞIYOR

Sosyal medyada yayınlanan fotoğraflara tepkiler çığ gibi büyüyor.

SKANDAL FOTOĞRAFLARI ÇEKİP YAYINLAYAN HEMŞİREYE TEPKİ YAĞIYOR

 

 

Bir hastanenin yoğun bakım ünitesinde çekildiği anlaşılan fotoğrafların Hasta Hakları Yönetmeliği ve tüm insanı kural ve aidiyetlere aykırı olduğunu belirten CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, Sağlık Bakanı'na çağrıda bulunarak bu kişi hakkında idari işlem yapılmasını talebinde bulundu.

Hemşirenin yaptığı paylaşımların Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesinden yaptığının anlaşıldığını belirten arkadaş konuyla ilgi olarak, "Skandal olayla ilgili birçok şikayet geldi. Tıp etiği ve hasta haklarından haberi olmayan bir hemşire ölüm döşeğindeki hastalarla edep ve etik dışı paylaşımlarda bulunmuş. Hastaların fotoğrafını teşhir edip onlarla alay etmiş. Hasta Hakları Yönetmeliği ve tüm insanı kural ve aidiyetlere aykırı bu duruma Sağlık bakanlığının acilen el atmasını bekliyorum. Bu kişinin gelen tepkilerden dolayı sosyal medya hesabını kapattığını da öğrendik. Buradan Sağlık Bakanı Sayın Recep Akdağ 'a çağrıda bulunuyor ve bu kendini bilmez hakkında gerekli idari işlemin yapılmasını milletimiz adına talep ediyorum."dedi.

Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap