Bu haber 18 Ekim 2016 15:21:34 Tarihinde eklenmiştir.

BAKAN AKDAĞ YIPRANMA PAYI KONUSUNUN PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIZ

Sağlık Bakanı Recep Akdağ,yıpranma payı konusunun peşini bırakmayacağını belirtti.

 

 

Bakan Akdağ, Sağlık-Sen Stratejik Araştırmalar Merkezi (SASAM) tarafından Ankara’da düzenlenen ‘Sağlıklı Toplum, Sağlıklı Gelecek’ sempozyumunun açılışına katıldı.Açılışta yıpranma payı konusu ile ilgili olarak sağlıkçıların bu hususta haklarının büyük olduğuna inandığını ve birlikte omuz omuza bunu gerçekleştireceklerini belirtti.

 

EKONOMİK GELİŞİM İÇİN SAĞLIĞA YATIRIM YAPILMALI

Sürdürülebilir bir ekonomik gelişim istiyorsanız sağlığa yatırım yapılması gerektiğini belirten Akdağ, "Bir taraftan insana hizmet ediyorsunuz ama diğer taraftan da sağlığa harcadığınız para, ekonomiye katkı olarak geri dönüyor. Eğer sürdürülebilir bir ekonomik gelişim istiyorsanız sağlığa yatırım yapmalısınız. Biz Türkiye’de bunu yapmaya çalışıyoruz. Türkiye’de bir sağlıkta dönüşüm programı yaşadık. Sağlık hizmetlerinden memnuniyet yüzde 30’lardan 75’e çıktı. Sağlık harcamalarından dolayı insanlarımız sefalete düşüyordu bu son derece nadir hale geldi, 6 kat azaldı" dedi.

 

GENİŞ KATILIMLI DEĞİŞİM YÖNETİMİ ÇALIŞMALARINA BAŞLAYALIM

 

Sağlıklı bir gelecek için sağlık çalışanlarının değişim yönetiminin de gerektiğini belirten Bakan Akdağ, "Sağlıklı bir gelecek için sağlık çalışanlarının değişim yönetimi de gerekiyor. Bunu da birlikte yapalım, değişim yönetimi en tepedeki yöneticilerden başlayarak çalışanların bütününe yayılan bir zihniyet değişimini ifade eder. Önce değiştirmemiz gerektiğinin farkında olmalıyız sonra bunu arzulamalıyız, bunun bilgisine sahip olup maharetine sahip olmalıyız, daha sonra da bu değişime ön ayak olanlar, bu hususta mesafe almamıza öncelikle katkı verenleri ödüllendirmeliyiz. Dolayısıyla bu da Sağlık Sendikası ile yapılabilecek en güzel çalışmalardan birisi. İkinci bir teklifte bulunuyorum; geniş katılımlı değişim yönetimi çalışmalarına başlayalım. Yani hizmet içi eğitimden bahsetmiyorum sadece hepimizin başta Sağllık Bakanlığı’nın olmak üzere bakanlık çalışanlarının, yöneticilerinin ve bütün hizmet eden arkadaşların sağlıklı gelecek için zihniyetimizi geliştirmek, zihniyetimizi değiştirmekten bahsediyorum, bunu da sendikamızla beraber yapalım."dedi.

yıpranma payı

 Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap